1

10 vietų, kurias būtina aplankyti Turkijoje.

Lietuvių turistai yra labai pamėgę keliones į Turkiją. Kas ilsisi paplūdimiuose, o kas yra rimtai nusiteikę pakeliauti ir susipažinti su turkų kultūra. Jeigu ir Jūs planuojate šiais metais atostogauti šioje šalyje, štai kelios gražiausios Turkijos vietos, kurias būtina aplankyti kelionės į Turkiją metu.

Turkija yra turtinga gražia gamta, senovės griuvėsiais, ir architektūriniu paveldu. Ši šalis priklauso Azijos ir Europos žemynams, todėl šalies kultūra skirtingose vietose šiek tiek skiriasi. Štai dėl ko ji yra tokia ypatinga.

Alacati (Alaçatı)

Tai yra nedidelis kaimas centriniame Aegean‘o regione. Kai vaikščiosite šio kaimo gatvelėmis, galėsite matyti nuostabią graikų architektūrą ir labai malonius žmones. Šiuo metu, šis kaimas tampa vis populiaresniu kelionės taikiniu Turkijoje. Taip pat čia galėsite ne tik pasigrožėti apylinkėmis, bet ir paplaukioti su banglentėmis.

Mėlynoji lagūna

Mėlynoji lagūna yra įsikūrusi Ölüdeniz mieste. Tai viena iš populiariausių paplūdimio vietų Turkijoje, dėl savo nuostabaus peizažo, ramios atmosferos, ir labai skaidraus, švaraus vandens. Taip pat, šioje vietoje galite užsiimti daugybe vandens sporto rūšių. Žinomiausiais vandens sportas šioje vietoje yra parasparnių sportas (tikrai verta išbandyti). Mėlynoji lagūna taip pat yra labai saugi vieta maudytis vaikams.

Celsaus (Celsus) biblioteka

Celsaus biblioteka yra senovės romėnų statinys Ephesus‘e, Aegean‘e regione Turkijoje. Jei kelionės į Turkiją metu, viešėsite šiame mieste, būtinai turite pamatyti šią populiarią miesto vietą. Biblioteka yra dviejų pasakojimų pastatas. Pastato priekyje yra 4 statulos: Sophia (išmintis), Arete (dorybė), Ennoia (mąstymas) ir Episteme (žinios). Bibliotekos priekis yra į rytų pusę, kad būtų daug ryto šviesos skaitymui. Taip pat šis dienos metas yra pats geriausiais aplankyti šią vietą.

Sultano Ahmeto mečetė (Sultanahmet Mosque)

Jeigu kelionės į Turkiją metu papulsite į šalies sostinę Stambulą, būtinai aplankykite šią mečetę. Tai populiariausia vieta šiame mieste. Daugelis žmonių vadina šią vietą Mėlynaja Mečete. Mečetė padaro didžiulį įspūdį turistams iš viso pasaulio. Tai vis dar veikianti mečetė, tad jeigu norite įeiti vidun, negalite dėvėti šortų ir privaloma prisidengti pečius. Ji atidaryta nuo 9:00 iki 21:00 gegužės – spalio mėnesiais, ir 9:00 – 19:00 lapkričio – balandžio mėnesiais. Įėjimas yra nemokamas.

sultono-mecete-turkija

Pamukkale

Pamukkale išvertus reiškia vatos pilis. Ši vieta yra pietryčių Aegean regione. Kelionės į Turkiją metu, čia pamatysite įmantrią kalcio uolą ir nuostabius vandens baseinus. Kai čia pateksite, Jums reikės nusiimti batus dėl taršos kontrolės. Vasaros metu čia yra gan karšta, todėl nepamirškite pasiimti skrybėlės ir saulės akinių.

Hagia Sophia

Hagia Sophia (arba Aya Sophia) buvo naudojama kaip mečetė, tačiau nuo 1935 metų ji naudojama tik kaip muziejus. Akcentuojant, šioje vietoje negalite nepastebėti nuostabių mozaikų ir galerijos. Įėjimas kainuoja 20 Turkijos lirų (apie 27 Lt). Muziejus yra atidarytas antradieniais – sekmadieniais nuo 9:00 iki 18:00.

Bodrumo Pilis/ Šv. Petro pilis

Bodrumo pilis yra įsikūrusi Bodrumo mieste, pietų Aegean pakrantėje Turkijoje. Pilis yra labai graži, o vaizdas tiesiog įspūdingas. Tai taip pat yra žinomiausias objektas šiame mieste. Šiuo metu Bodrumo pilis yra veikiantis muziejus. Jis yra susitelkęs į povandeninę archeologiją.

Dolmabahce Pilis

Ši pilis yra Bosphorus rajone, Stambule. Rūmai užima apie 110 tūkstančių kvadratinių metrų žemės, turi 285 kambarius ir 43 sales. Galite užsisakyti pažintinį turą 45 minutėms. Už įėjimą teks sumokėti 40 Turkijos lirų (apie 55 Lt), tačiau jeigu norisite įeiti į haremą, reikės sumokėti papildomai.

Nemrut‘o kalnas (Nemrut dagi)

Nemrut‘as yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų Turkijoje. Kalnas yra antkapinė šventovė karaliui Antiochus Theos. Šis antkapis yra apie 50 metrų aukščio. Jeigu norite pamatysi saulėtekį nuo šio kalno, teks atsikelti labai anksti ( apie 2:30). Iki viršūnės yra nemažas atstumas. Geriausiai, jeigu turite savo transportą arba susitarsite dėl turistinio žygio. Jeigu eisite stebėti saulėtekio ant Nekrut‘o kalno, nepamirškite pasiimti šiltų drabužių, kadangi gali būti šalta (netgi vasarą).

Sümela vienuolynas

Sümela vienuolynas yra įspūdingas kalne iškaltas vienuolynas, kuris yra ant siauro krašto stačiame šlaite. Jis yra miškuose pietų Trabzon’e.

Turkija yra nuostabi šalis savo vaizdais, kultūra bei žmonių draugiškumu. Verta joje apsilankyti, bei atrasti kitokią Turkiją, aplankant nepakartojamas šios šalies vietas. Tad, jeigu planuojate keliones į Turkiją, nepamirškite nuvykti ir pamatyti bent vieno iš šiame sąraše esančių istorinių objektų. Tik iš arčiau pažinus kitos šalies kultūrą, geriau ją galėsite suprasti.

Nlp.lt

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.