0

Pasiruoškite kelionei į Liepoją: keletas naudingų patarimų

Liepoja yra žymus uostamiestis pietvakarių Latvijos Respublikoje. Ar žinojote, kad Liepoja reiškia „miestas po liepomis“? Tai tikra tiesa. Neskaitant visų liepų, šiame mieste yra daugybė parkų ir gėlynų. Taip pat Liepoja garsėja istoriniu ir kultūriniu paveldu. Šiame mieste galėsite ne tik pasikaitinti paplūdimiuose, bet ir susipažinti su įspūdingu istoriniu palikimu. Tačiau šį kartą, norėčiau pakalbėti apie esminius gyvenimiškus dalykus, kurie gali praversti viešint Liepojoje.

dantu balinimas kapomis liepoja

Nors mes, lietuviai, galbūt geriausiai suprantame savo broliukus latvius, tačiau visgi šiek tiek reikėtų žinoti keletą patarimų, kurie tikrai pravers, kai keliausite į Liepoja, trečiąjį pagal dydį miestą Latvijoje.

1. Pinigų keitimas

Nuo 2014 metų Latvijoje bus įvestas euras, tačiau kol mes nesame euro zonoje, savo pinigėlius teks keistis į šią valiutą prieš vykstant pas kaimynus latvius. Jeigu valiutą keičiatės šioje šalyje, rekomenduojama tai daryti tik bankuose, kurie dirba darbo dienomis nuo 9:00 iki 16:00.

Keitimo kursas privačiuose biuruose gali būti mažiau palankesnis, o privačių asmenų valiutos keitimo paslaugomis iš viso nereikėtų naudotis.

2. Muziejų lankymas

Muziejų ir kitų kultūrinių institucijų lankymo valandas patikrinkite iš anksto, kadangi jos gali keistis priklausant nuo sezono. Sužinoti tikslų darbo laiką bei nusipirkti bilietus kultūriniams renginiams galite turistų informacijos centre.

3. Restoranuose

Liepojos mieste yra skirtingų kategorijų restoranų. Čia yra įprasta vakarieniauti gan anksti, dėl to daugelis vietinių restoranų netiekia vakarienės vėliau nei po 18 valandos vakaro.

Nepamirškite palikti arbatpinigių Jus aptarnavusiam darbuotojui. Kaip ir įprasta visur, 10 procentų yra pakankama. Aukšto lygio restoranuose paslaugų mokestis dažniausiai yra jau įtrauktas į bendrą sumą.

4. Parduotuvių darbo laikas

Parduotuvės atsidaro gan anksti: nuo 8:00 – 8:30, ir dirba iki 18:00 – 19:00 valandos. Maisto ir bakalėjos prekių parduotuvės gali dirbti visą naktį, o kai kurie prekybos paviljonai sekmadieniais nedirba.

5. Vietiniai ir tarptautiniai skambučiai

Prieinamiausias ir ekonomiškiausias būdas skambinti į kitus miestus ir šalis yra gatvėse esantys mokami telefonai (taksofonai), kuriais naudotis galite su specialiomis plastikinėmis kortelėmis. Kortelės parduodamos spaudos kioskuose, kai kuriose parduotuvėse ir pašto skyriuose. Jos gali skirtis kaina.

6. Viešasis transportas

Liepojoje veikia viešojo transporto, kaip autobusų ir troleibusų, sistema, kurios dėka galima laisvai judėti visame mieste. Autobusų paslaugos į kitus miestus taip pat yra neblogos.

Mokestis už važiavimą viešuoju transportu yra imamas prie išėjimo. Kaip ir Lietuvoje, tai daro autobuso vairuotojas savo kabinoje.

7. Taksi paslaugos

Jeigu planuojate naudotis taksi paslaugomis Liepojoje, turite žinoti, kad čia paprastai naktinis tarifas, kuris yra nuo 22:00 iki 5:00 valandos ryto, yra brangesnis už dienos tarifą. Dažniausiai tai būna net dvigubai brangiau. Geriau taksi išsikviesti telefonu arba įsėsti, kai jie yra specialiose taksi stovėjimo aikštelėse.

8. Apgyvendinimas ir viešbučiai

Dauguma viešbučių draudžia į kambarį įsinešti maisto. Už pažeidimus yra taikomos baudos. Prieš apsistojant, išsiaiškinkite visas detales ir viešbučio taisykles. Jei norite gyventi pigiau ir privačiau aplankykite  http://www.liepaja.lt

Liepoja yra miestas vertas Jūsų dėmesio. Kadangi šis miestas yra visai netoli Lietuvos, todėl turime nemažai bendrų dalykų. Neskaitant to, jis turi tai, kas gali labai nustebinti.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.