0

Anglų kalbos kursai – sudėtingi ar lengvi?

anglų kalbos kursaiKokie anglų kalbos kursai žmonėms patinka? Idealistinis variantas – kad nereikėtų labai stengtis, bet pavyktų visko išmokti. O koks realistinis variantas? Tiesą sakant, stengtis reikės visuose kursuose, tačiau yra tam tikrų skirtumų – vienos pamokos sudėtingos ir lėtos, o kitos – lengvesnės, užtat ne mažiau naudingos.

Paradoksai? Panašu, kad taip. Bet paradoksų nestinga ir kitose srityse. Pavyzdžiui, studentas skiria ištisą savaitę, parašo rašto darbą, jį pristato ir gauna 7. O štai kitą kartą turi mažai laiko, parašo per vakarą ir gauna 10. Arba žmogus nusiperka naujesnį automobilį ir tikisi, kad pirkinys bus sėkmingas, bet mašina labiau byra nei turima senoji. Ir t. t.

Anglų kalbos kursai gali būti paradoksalūs; vis dėlto vargu ar neįdėjus pastangų pavyks pasiekti puikų rezultatą.

Dar vienas paradoksas: lyg ir norisi išmokti, tačiau niekaip neprisiverčiama. Atrodo, taip sudėtinga, tiek laiko reikia skirti… Ir tik pradėjus suprantama, kad mokytis užsienio kalbos – turininga veikla, ne tiek sudėtinga, kiek įdomi. Tobulėjama.

Kad ir kiek kalbėtume, kad ir kiek stengtumėmės atsakyti į klausimą, ar anglų kalbos kursai lengvi, tikriausiai neprieitume prie vienos ir neginčijamos išvados. Tai labai priklauso nuo konkrečių kursų. Kas lemia jų turinį? Daug dalykų. Juk vienos pamokos skirtos pradedantiesiems, kitos – labiau pažengusiems. Vieni kursai universalesni, kiti apima konkretų kontekstą.

Ko gero, anglų kalbos kursų lengvumas susijęs ir su požiūriu. Kaip žmogus nusiteikęs, taip ir sekasi mokytis. Jei nuolat sakoma „sunku“, „nieko nemoku“, „per daug stengtis“, tai ir procesas vangus. O štai pozityviai nusiteikus anglų kalbos mokymasis tampa malonus. Po truputį įsimenama daugiau žodžių, imama suprasti, kokios yra sakinių konstrukcijos. Paprastai skiriama dėmesio ne tik teoriniams dalykams, bet ir praktinėms užduotims, pavyzdžiui, parašyti keletą pastraipų, išmokti dialogą ar pan.

Smagu, kai praėjus kokiam nors laikotarpiui užsienio kalba nebekelia neigiamų emocijų. Net jei kursų pradžioje buvo neaišku, ką reiškia „nice to meet you“, vėliau kalbama sklandžiais sakiniais ir džiaugiamasi priimtu sprendimu užsirašyti į kursus.

O jeigu užsienio kalbos mokėtės mokykloje ir nelabai sėkmingai? Nebijokite, tai tikrai nereiškia, kad ir dabar nesiseks. Netgi atvirkščiai – tikėtina, kad greitai pavyks pasistūmėti į priekį ir pagaliau perprasti, kas gi ten per žodžiai, kas per sakiniai, kas per posakiai…

Gal kiek nuvalkiota, bet čia puikiai tinkama frazė – viskas priklauso nuo jūsų.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.