1

Medžioklinių šautuvų pasiūla ir pasirinkimo galimybės

seifas ginklamsMedžioklinių šautuvų pasiūla yra gana didelė, todėl mažiau patirties turinčiam medžiotojui priimti tinkamą sprendimą gali būti kur kas sunkiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiuo metu didžiausio medžiotojų dėmesio sulaukia lygiavamzdžiai ir graižtviniai šautuvai. Lygiavamzdžiai ginklai yra kur kas pigesni ir paprastai naudojami varomojo tipo medžioklėse. Graižtviniai šautuvai yra būtini medžiojant palaukimuose arba sėlinant. Visiems ginklams reikalingas patikimas seifas ginklams.

Ginkliniams seifams keliami reikalavimai

Siekdami pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, privalote užtikrinti, kad seifas ginklams atitiks visus jam keliamus saugumo reikalavimus, t. y. visos seifo sienelės privalo būti mažiausiai 3 mm storio, o pats seifas turi būti pritvirtintas prie grindų ar sienos taip, kad jo negalėtų pasiekti pašaliniai asmenys. Seifas ginklams privalo turėti ir patikimą užrakto sistemą. Beje, jei turite itin brangių ginklų, kurių apsaugai ketinate skirti ypatingą dėmesį, rinkitės sertifikuotus gaminius.

Seifų pasiūla Lietuvoje nėra tokia didelė, bet galite paieškoti seifų ginklams adresu: https://www.spec.lt/paieska/seifas-ginklams.

Taip pat ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio seifo, nebijokite pasidomėti užsienio valstybių pasiūlymais – bendradarbiaudami su patikima įmone, galėsite užsisakyti visus jūsų poreikius atitinkantį gaminį, jūsų namus pasieksiantį vos per kelias savaites.

Lygiavamzdžiai šautuvai

Lygiavamzdis šautuvas privalo atitikti individualius medžiotojo poreikius, kūno sudėjimą ir medžioklės būdą, todėl, jei šioje srityje esate naujokai, rinkitės dėvėtą ir nebrangų lygiavamzdį šautuvą. Įgiję šiek tiek daugiau patirties ir aiškiau suvokdami, ko jums reikia, galėsite investuoti ir į brangesnį bei kokybiškesnį gaminį. Lietuvoje didžiausio medžiotojų dėmesio sulaukia TOZ, IŽ ir „Simpson“ šautuvai su 12 ar 16 kalibru. Tiesa, nepatingėkite išbandyti visų gamintojų šautuvų, kad lengviau apsispręstumėte dėl patogiausio ir praktiškiausio ginklo.

Graižtviniai šautuvai

Ilgą laiką Lietuvoje buvo draudžiama įsigyti graižtvinį šautuvą medžiotojams, neturintiems 3 metų stažo, tačiau šį įstatymą panaikinus, graižtvinį šautuvą gali įsigyti bet kuris medžiotojo bilietą turintis asmuo.

Graižtviniai šautuvai yra gana brangūs, todėl pradedantiesiems medžiotojams rekomenduojama įsigyti vidutinės klasės ginklą ir likusią pinigų dalį skirti kokybiškam optiniam taikikliui, kadangi šių dienų graižtvinių šautuvų kulkų sklaida yra labai maža. Pagalvokite apie dėvėtą ginklą – taip galite sutaupyti padorią sumą pinigų. Tiesa, prieš perkant šį ginklą, būtina jį išbandyti. Paėmę šautuvą į rankas, iššaukite bent 10 šūvių, kad įsitikintumėte gaminio kokybe – priešingu atveju, ginklas gali pareikalauti papildomų investicijų. Perkant dėvėtą gaminį išlošiama dar ir dėl to, kad ankstesnis ginklo savininkas dažniausiai siūlo visą komplektą, t. y. ne tik patį šautuvą, bet ir optinį taikiklį su laikikliais.

Jei esate patyręs medžiotojas, apsispręsti dėl graižtvinio šautuvo bus kur kas lengviau. Nepamirškite, kad ginklą reikia rinktis individualiai, t. y. įvertinti ne tik medžiojamą žvėrį, bet ir savo charakterį, kūno sudėjimą, medžiojimo būdą ir t. t. Šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia modernūs graižtviniai šautuvai su optiniais taikikliais. Tiesa, nepersistenkite didindami vaizdą, kadangi tai gali pakenkti šūvio tikslumui. Specialistai tvirtina, kad optimaliausias sprendimas – padidinti vaizdą nuo 4 iki 8 kartų.

Nlp.lt

One Comment

  1. Na seifų pasiūla dabar jau didesnė Lietuvoje. Šaunu, kad galima rinktis iš daugiau prekių.

Leave a Reply

Your email address will not be published.