1

Romos lankytinos vietos ir pramogos: kas, kur, ir už kiek?

Romoje yra daugybė vietų, kurias verta pamatyti, tačiau turint nedaug laiko, reikia išsirinkti geriausias. Šis nedidelis kelionės vadovas pasufleruos, ką ir už kiek turėtumėte aplankyti Romoje: nuo nuostabiojo Koliziejaus iki šventojo Vatikano.

Didelis iššūkis yra nuspręsti, ko nedaryti: čia daugybė bažnyčių, archeologinių vietų, aikščių ir paveikslų, kad ir viso gyvenimo kažin ar užtektų. Nesigrūskite per daug: Romoje tempas yra šiek tiek lėtesnis nei daugelyje šiaurinių miestų. Pasimėgaukite tuo gatvelių kavinėse ar aplink Sistine bažnytėlę.

romos-koliziejus

Koliziejus

Pusiau aikštė su gatvėmis, pusiau sporto arena, tai Romos žinomiausias klasikinis paveldas. O ypač dabar, kai lankytojų maršrutas yra išplėstas į požeminius koridorius, per kuriuos į aikštę įeidavo gladiatoriai.

Adresas: Piazza del Colosseo (tel. nr.: 06 7740 0922)

Atidarytas kiekvieną dieną nuo 8:30 ryto iki viena valanda iki saulėlydžio.

Įėjimo pilna kaina (įtraukta romėnų Forumas ir Palatino kalva) – 12 eurų

Romėnų Forumas ir Palatinas

Atvykite „apsiginklavę“ planu, kaip visa tai atrodė anksčiau (galite nusipirkti turistų centre Via dei Fori Imperiali vietoje), kad įsivaizduotumėte Romos galybės didingus paveldus, o, ant Palatino kalvos, turtingųjų gyvenamąjį rajoną.

Užsirašykite į Casa di Augusto ekskursinį turą – ankstyvojo imperatoriaus kuklius ir privačius namus su ryškiomis freskomis.

Adresas: Via dei Fori Imperiali/Via di San Gregorio (06 7740 0922).

Atidaromas kiekvieną dieną nuo 8:30 iki viena valanda iki saulėlydžio.

Įėjimo kaina (įskaitant Koliziejų): 12 eurų

Panteonas

Sunku patikėti, kad ši visų dievų šventovė stovi jau beveik 2000 metų. Netgi bronzinės durys nėra sugadintos. Šventyklos kupolas buvo didžiausias pasaulyje iki 20-to amžiaus pradžios.

Adresas: Piazza della Rotonda (tel. nr.: 06 6830 0230).

Atidarytas pirmadieniais – šeštadieniais nuo 8:30 iki 19:30, sekmadieniais nuo 9:00 iki 18:00.

Įėjimas nemokamas.

Šv. Petro Bazilika

Kai kuriems šios bazilikos didžiulis mastas atrodo neįveikiamas – tačiau katalikų motinos bažnyčia buvo suprojektuota šokiruoti ir kelti baimę. Nepraleiskite miesto vaizdo nuo kupolo viršaus.

Adresas: Piazza San Pietro (tel. nr.: 06 6988 3731; www.vatican.va)

Atidaryta kiekvieną dieną nuo 7:00 iki 18:30

Įėjimas į baziliką nemokamas, tačiau užsikėlimas į kupolą kainuoja 7 eurus.

Vatikano muziejai

Žinomi tik kaip „kambariai, pilni popiežių kolekcionuotų ar paveldėtų menų kūrinių, kuriuos turite praeiti, norint patekti į Sistine koplytėlę“ – tačiau iš tikrųjų čia yra daug vietų, kuriomis galite pasimėgauti savo kelyje – nuo klasikinių statulų iki gražiausių freskų. Nusipirkite bilietus internetu arba pasiruoškite ilgai eilei.

Adresas: Viale del Vaticano 100 (tel. nr.: 06 6998 3860; www.vatican.va).

Atidarytas pirmadieniais – šeštadieniais nuo 9:00 iki 18:00 (bilietų kasos užsidaro 16:00).

Įėjimo pilna kaina 16 eurų. Taip pat nemokamas įėjimas būna kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį nuo 9:00 iki 14:00 (paskutinis įėjimas 12:30).

Galleria Borghese

Tai viena iš gražiausių privataus meno kolekcijų. Šį grobį kardinolas Scipione Borghese surinko į savo romėnišką vilą, kurioje puikuojasi ne tik žymių menų kūrinių, bet ir tokia, kaip nuostabios Apolono ir Dafnės skulptūros. Vėlesnės kartos padarė vertingų papildymų, tokių kaip Paulinos Bonaparte dviprasmiška skulptūra.

 Adresas: Piazzale del Museo Borghese 5 (tel. nr.: 06 32 810; www.galleriaborghese.it).

Atidarytas antradieniais – sekmadieniais nuo 9:00 iki 19:00

Įėjimas 11 eurų. Užsakymas iš anksto yra privalomas, nors kartais tai galima padaryti tą pačią dieną.

Karavagio (Caravaggio) Roma

Vienas iš Romos džiaugsmų ir nusivylimų yra faktas, kad šio menininko darbai yra plačiais išsibarstę. Daugelis jų yra bažnyčiose ir rūmuose, kuriems yra paveldimi. Užgaidaus baroko genijaus šedevrai yra tipiškas to pavyzdys: taip pat, kaip ir Galleria Borghese, Jūs turėsite praeiti tris bažnytėles, kad pamatytumėte geriausią dalį.

Kiti menininko darbai:

  • Tarp Panteono ir Piazza Navona aikštės, esantis San Luigi dei Francesi turi tris dramatiškas Šventojo Motiejaus gyvenimo scenas.
  • Netoliese esančios Sant‘Agostino bazilikos yra jaudinančiai realistiška Madonna dei Pellegrini
  • O Piazza del Popolo aikštėje galite pamatyti Santa Maria del Popolo, kuriame galite pamatyti du žavius objektus naudojant šviesą: Šventojo Petro kančią ir Šventojo Pauliaus pasikeitimą.

San Clemente

Vienas iš Romos labiausiai vertų aplankyti, bet mažiausiai publikuojamų istorinių objektų. Jis kilo iš viduramžių gatvės lygio ir ankstyvojo renesanso bažnyčios, su Masolino freskomis. Ši ankstyvoji krikščionių bažnyčia vis dar turi išlaikiusi savo pamatus nuo antrojo šimtmečio laikų, su Mithraeus šventykla.

Adresas: Via Labicana 95 (06 774 0021; www.basilicasanclemente.com).

Atidaryta kiekvieną dieną nuo 9:00 – 12:30 ir nuo 15:00 iki 18:00

Viršutinės bažnyčios lankymas nemokamas, apatinės bažnyčios ir kasinėjimų vietų įėjimas kainuoja 5 eurus.

Museo dei Cappuccini

Jeigu nebijote, aplankykite pagrindinę romėnų bažnyčią su kapucino vienuoliais, kurie buvo palaidoti kriptoje, esančioje nedideliame žemės lopinėlyje iš Šventosios Žemės, o po to atkasti, kad atsirastų vietos kitiems. Jų kaulai buvo naudojami dekoracijoms ir šviestuvams gaminti.

Adresas: Via Veneto 27 (06 487 1185; www.cappucciniviaveneto.it).

Atidarytas kiekvieną dieną nuo 9:00 iki 19:00

Įėjimas 6 eurai

Dienos ekskursijos

Ostia Antica

Norint įgauti tikros senovės Romos miesto patirties, nuvykite į Romos pirmąjį uostą, kuris buvo iškastas kartu su teatru, gyvenamaisias pastatais, voniomis ir viešaisiais tualetais. Ši vieta tokia pat, kaip ir Pompėjus, tik su daug mažiau turistų. Nuvykite iki Piramide (iš Koliziejaus pietų pusės), ir laukite traukinio kryptimi Roma – Lido (kelionės truks apie 20 minučių) į Ostia Antica. Nuo čia reikės paeiti apie 10 minučių.

Adresas: Via dei Romangnoli 717, Ostia (06 5635 8099; www.ostiaantica.net).

Atidaryta antradieniais – sekmadieniais nuo 8:30 iki 18:00

Įėjimas 6.50 eurų

Ninfa

Vienas iš Italijos gražiausių sodų, Ninfa buvo įkurta tarp trečiojo ir septintojo dešimtmečio anglų ir italų Caetani šeimos apleistame viduramžių kaimelyje, apie 50 km nuo Romos. Jeigu neturite automobilio, vykite su traukiniu į Latiną (pagrindine Naples linija), o tuomet su taksi.

Adresas: Giardino di Ninfa (0773 354242; www.fondazionecaetani.org).

Atidaryta balandžio – spalio mėnesiais pirmaisiais mėnesio savaitgaliais, taip pat ir liepos trečiąjį sekmadienį.

Įėjimas 10  eurų su gidu

Apsipirkinėjimas

Romoje yra pakankamai unikalių privačių parduotuvėlių, kas apsipirkinėjimą daro visai kitokį. Tad aukštosios mados etiketes palikite pagrindinėse gatvėse ir įsmukite į vingiuotas siauras gatveles.

Mada

Via del Governo Vecchio gatvelė yra žinoma vietinių mados dizainerių, kaip Patrizia Pieroni (Arsenale), ar Luciana Iannace (Maga Morgana parduotuvėje).

Maistas

Nuostabaus maisto parduotuvės slypi centro storicoVia Cola di Rienzo gatvelėje netoli Vatikano, kur Franchi ir Castroni yra kulinarinis lobis. Arba Testaccio rajone, kur Volpetti (via Marmorata 47) privers seilę varvinti. Rytiniai (pirmadieniais – šeštadieniais) maisto turgūs Campo de‘ fiori aikštėje yra nepaprastai vaizdingi – tik kainos yra gan didelės.

Turgūs

Jei norite daugiau autentiškumo, apsilankykite turguje Piazza Testaccio aikštėje, kurioje yra daugybė prekybinių stalų, siūlančių aukštos kokybės batus ir rankines pritrenkiančiamomis kainomis.

Turėsite kruopščiai peržiūrėti, kad rastumėte kokybę Porta Portese blusų turguje, kuris tęsiasi per visą Via Portuense gatvę. Ši vieta turi tam tikrą tik jai būdingą atmosferą, tačiau būkite atsargūs ir saugokite savo pinigines.

Nlp.lt

One Comment

  1. Sveiki, esu studentė ir ruošiuosi spalio pabaigoje vykti į Romą .Norėjau pasiteirauti, ar verta pirkti Romos pasą?Galbūt studetams su tarptautiniu studentų pažymėjimu suteikiama pakankamai nuolaidų, tad paso nevertėtų įsigyti? Žadu aplankyti pakankamai nemažai objektų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.