0

Ką verta pamatyti Varšuvoje per 1 dieną?

Nors ekonominė krizė apribojo žmonių pirkinių dydžius ir paskatino daugiau taupyti, tačiau nesumažino kelionių skaičiaus. Dauguma jų atostogas renkasi svečiose šalyse. Vienas iš pigesnių variantų, kurį pamėgę mūsų tautiečiai, tai keliones is Varsuvos.

Tačiau nereikėtų apsiriboti tik Varšuvos oro uostu. Jeigu planuojate keliones iš Varšuvos, patartina pasinaudoti proga ir atvykti anksčiau bei aplankyti šį miestą. Kad būtų lengviau, pateikiame sąrašą su vietomis, kurias verta pamatyti Lenkijos sostinėje.

varsuvos-senamiestis

Senamiestis

Tai bene vienas svarbiausių vietų, kurią reikia pamatyti. Varšuvos senamiestis yra laikomas vienu iš naujausių senamiesčių Europoje. Atstatyta iš griuvėsių po Antrojo Pasaulinio karo ši vieta trykšta žavingumu ir ramybe.

Paliekant Pilies Aikštę (Plac Zamkowy), galėsite pavaikščioti akmenimis grįstomis gatvelėmis. Neturėtumėte praleisti ir turgaus aikštės, kuri pasižymi renesanso stiliaus pastatais. Ši vieta yra nepaprastai rami ir jauki.

Paslėpti kiemai ir aikštės, sodai bei statulos džiugins Jus, kai eisite į Brzozowa (rytų pusėje), kur vaizdas nuo Vislos upės į dešinįjį krantą yra vienas iš gražiausių visame mieste.

Karališkasis maršrutas

Šis maršruto pavadinimas kilęs dėl atitinkamų pradžios ir pabaigos taškų: Karališkosios pilies ir karališkosios Wilanow priemiesčio rezidencijos. Karališkoji pilis ir Pilies aikštė dėl savo sostinės miesto statuso turi būti dėkinga vyrui, stovinčiam aukštoje kolonoje viduryje Pilies aikštės.

Karalius Zigmundas III perkėlė šalies sostinę iš Krokuvos į Varšuvą, pertvarkydamas šį nedidelį prekybos centrą į didžiausią Europos renesanso imperiją. Pavaikščiokite grįstomis senamiesčio gatvelėmis ir pažinkite karališkosios Varšuvos atmosferą.

Pasikliaukite savo uosle, nusekite link įspūdingų Prezidentūros rūmų ir pasimėgaukite 20-ojo amžiaus elitu, Bristolio viešbučiu, kurio prieškambariai ir kambariai yra išlaikę 100 metų atmosferą.

Naujojo Pasaulio gatvė (Nowy Swiat) tai vieta, kur sena sutinka naują, su vienais geriausių apsipirkimo vietų ir vakarienėmis seniausiuose Varšuvos miesto namuose.

Po Nowy Swiat, netoliese atrasite Foksal gatvę, su ramiomis vietomis vienoje iš daugelio kavinių.

Plac Trzech Krzyzy (Trijų Karalių aikštė) buvo svarbi kryžkelė Karališkajame maršrute, tačiau dabar ji labiau žinoma aukšto lygio pardutovėmis.

Didelės plastikinės palmės praneša Nowy Swiat gatvės pabaigą. Šis prieštaringas 15 metrų meno statinys simbolizuoją naująją Varšuvą. Karališkieji Wilanow rūmai yra vienas iš didžiausių statinių, išlikusių per Antrąjį Pasaulinį karą.

Lazienki parkas

Šis parkas yra laikomas miesto brangakmeniu. Vietiniai gyventojai labai didžiuojasi savo „žaliaisiais plaučiais“, ir pamatysite kodėl, vaikščiodami jo centriniu maršrutu, Ujazdowskie alėja. Kiekvienas žingsnis nuves Jus nuo miesto triukšmo ir pasiūlys atokvėpį nuo įprastinių miesto elementų.

Lazienki parkas turi viską, ko galite tikėtis iš parko: nuo nuostabaus centrinio ežero (su rūmais ant vandens), amfiteatro, oranžerijos ir nemokamų Šopeno koncertų vasaros laikotarpiu.

Netgi labiausiai lankomomis saulėtomis dienomis, čia galite rasti ramią ir atokią vietelę pailsėti nuo miesto šurmulio.

Lazienki parkas

Wilanow rūmai

Dėl šių rūmų Varšuva turi būti dėkinga Versalio rūmams. Kaip atpildas po ilgo Karališkojo maršruto, šis išsidriekęs ir karo nepaliestas statinys, yra garbingas priminimas apie lenkų didingą istoriją.

Jame atsispindi lenkiškas ir europinis architektūriniai stiliai. Šie rūmai buvo pastatyti karaliaus Jano Sobieski III, kuris sienas gražino su kai kurių savo žymiausių karinių pergalių atvaizdais.

Prancūziškai dekoruotos pievelės ir sodai siūlo ramų pasivaikščiojimą prieš įeinant į didžiausią pasaulyje atvirukų muziejų.

Žydų Varšuva

Šiandien Varšuva numoja ranka prieš visą savo rūsčią reputaciją, ir pakeičią ją su kažko labiau trokštamu – miestu, kurį norisi ištirti. Miestas turėjo gan intriguojančią ir tragišką istoriją. Vienas šių įvykių yra randamas žydų rajone.

Po visiško sunaikinimo, šis rajonas nebuvo atstatytas, o yra likę tik pėdsakai. Paminklai, antkapiai, ir tušti sklypai, kuriuose stovėjo žydų institutai – tai yra dalis Varšuvos, kurią reikėtų pamatyti.

Gera vieta pradėti – žydų istorinis institutas šalia Plac Bankowy. Šis edukacinis centras dalinasi turtinga Varšuvos žydų kultūra. Varšuvos žydų istorijos pėdsakai gali būti randami visame mieste. Truputis tyrinėjimo paliks niūrios, tačiau kartu ir įspūdingos patirties iš miesto praeities.

Koperniko mokslo centras

Ši vieta atidaryta 2010 metais, kaip muziejus po atviru dangumi, kuriame Jūs galite sušlamšti sumuštinį, nesitaikstant su visais įstatymais. Muziejus įsikūręs ant Vislos upės kranto. Tai yra nepaprasta mokslo patirtis ne tik suaugusiems, bet ir mažesniems lankytojams.

Tad, jeigu planuojate keliones iš Varšuvos oro uosto, nepraleiskite progos pamatyti šio gražaus ir istorija turtingo miesto. Jame rasite tikrai įspūdingų vietų, bei praplėsite savo žinias, o egzotiška kelionė iš Varšuvos bus ne tik pigesnė, bet ir turiningesnė.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.