0

Virtualios realybės akiniai – akimirksnio kelionė vietos bei laiko dimensijoje

Virtualios realybės akiniaiRetai kada peržengiate savo šalies slenkstį (o gal ir niekada nesate to darę?), ką jau kalbėti apie užburiančią pažintį su delfinais ar kvapą gniaužiantį safari? Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę papildyti savo gyvenimą naujais potyriais net nepakilus nuo…sofos! Rinkoje siūlomi virtualios realybės akiniai, sulaukę dėmesio ne tik iš vadinamųjų nolifer’ių, bet ir visų tų, kuriuos smalsumas veda išbandyti kažką naujo.

Kaip veikia virtualios realybės akiniai? Išmanusis telefonas, kuriame prieš tai įdiegiamos norimos virtualios realybės programėlės (viduramžiai, kosmosas, džiunglės ar kas tik pageidaujate – pastarųjų pasiūla nuolat plečiasi) įstatomas į tam pritaikytą rėmelį su lęšiais. Telefonas nustatomas taip, jog ekrane rodomas vaizdas būtų suskaidytas į dvi dalis – kiekviena akis gauna savąją vaizdo „dozę“. Lęšiai padidina vaizdą ir…sveiki atvykę į virtualų trimačių vaizdų pasaulį, nukeliantį jus į norimą vietą bei laiką!

Apie virtualios realybės akinius dauguma žinome tik iš nuogirdų. Natūralu, jog ne tik senelė, ieškanti dovanos savo anūkui, bet ir žmogus, pakankamai gerai besiorientuojantis šiuolaikinių technologijų srityje, norintis įsigyti šį gaminį, prie pastarojo stendo užtruks. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, jog išsirinkti virtualios realybės akiniai pateisintų jūsų lūkesčius?

Telefonas. Įsitikinkite, ar jūsų turimo telefono įstrižainė yra tinkamo dydžio ir tilps į konkrečių virtualios realybės akinių rėmą.

Kaina. Kad ir kaip nemalonu tai girdėti užkietėjusiems taupuoliams, šiuo atveju ekspertų nuomonė vieninga – akinių kaina proporcinga šių atkuriamos virtualios realybės kokybei.

Dizaino ypatybės. Svarbu ne kokios formos ar spalvos, bet ar patogūs jūsų nusižiūrėti virtualios realybės akiniai. Šie turi būti pagaminti iš lengvo, tačiau tvirto plastiko, priešingu atveju jūsų virtualią kelionę greitai nutrauks akių ar sprando skausmas. Ne mažiau svarbu ir apvadas aplink akis: jis turi būti minkštas ir gerai prisispausti prie akių (juk nenorite, jog niūri realybės šviesa trukdytų vitualios realybė kokybei). Akiniai prie galvos tvirtinami dirželiais arba dedant šiuos už ausų: išbandykite, ar tvirtinimas patogus ir ar akiniai, sukiojant galvą, nekrenta.

Lęšiai. Idealiausia, jei akiniuose įmontuoti lęšiai apima 150 – 170 laipsnių kampą – tada perteikiamas geriausios kokybės vaizdas. Tiesa, šie siūlomi tik brangesniuose modeliuose – pigesnių lęšių judėjimo galimybės kur kas kuklesnės.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.