0

Ryga – puikus miestas Jūsų atostogoms

Ryga – tai Latvijos miestas ir kartu sostinė yra didžiausias Baltijos šalių miestas. Ryga įsikūrusi prie Rygos įlankos ties Dauguvos upės žiotimis. Miestas žymus unikaliu ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu senamiesčiu. Įspūdinga Art Nouveau (Jugendo) stiliaus Rygos architektūra prilygsta Vienos, Barselonos, Sankt Peterburgo miestų architektūrai.

ryga

Rygos katedra ir pilis

Rygos katedra žinoma pasaulyje dėl nuostabios akustikos ir didžiulių vargonų. Katedroje vykstantys vargonų muzikos koncertai kaskart prikausto ne tik daugelio miesto svečių, bet vietinių gyventojų dėmesį. Tikrai nepasigailėsite apsilankę viename iš tokių Rygos katedroje rengiamų koncertų.

Istorinėje Rygos pilyje, statytoje keturiolikto amžiaus pirmoje pusėje, šiandien įsikūrusi Latvijos prezidento rezidencija ir Nacionalinis istorijos muziejus. Dėl permainingų istorinių įvykių Rygos pilis buvo sugriauta, tačiau šešiolikto amžiaus pradžioje vėl buvo atstatyta. Skirtingais laikotarpiais pilyje buvo įsikūrę lenkų, švedų rezidencijos, rusų generalgubernatorius taip pat buvo įkūręs čia savo būstinę. Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui ir paskelbus Latvijos nepriklausomybę pilyje buvo įkurta šalies prezidento rezidencija.

Nacionaliniai operos rūmai

Šie Rygoje esantys Latvijos Nacionalinės operos rūmai vietinių gyventojų dažnai vadinami Latvijos Baltaisiais rūmais. Tikriausiai todėl, kad pats pastatas yra klasicizmo architektūros stiliaus, o interjere išryškėja ne tik klasicizmo, bet ir baroko bei renesanso stilių puošyba. Operos rūmai buvo pastatyti devyniolikto amžiaus antroje pusėje.

Šiuose rūmuose rengiami aukščiausio lygio operos ir baleto spektakliai. Vienu metu nuostabius pasirodymus stebėti gali net tūkstantis keturi šimtai žiūrovų. Vasaros metu rūmuose rengiami Operinės muzikos festivaliai prikausto išskirtinės muzikos gerbėjų dėmesį.

Rygos Laisvės paminklas

Pačiame Rygos centre visų miesto svečių dėmesį traukia keturiasdešimt dviejų metrų aukščio paminklas laisvei. Apatinė paminklo dalis siaurėja ir pereina į devyniolikos metrų aukščio obeliską. Obelisko ir tuo pačiu paties paminklo viršuje yra devynių metrų aukščio Laisvės statula – mergina. Laisvės statulos rankose – trys aukso žvaigždės, simbolizuojančios Latvijos valstybingumą, vienybę ir nepriklausomybę.

Centrinis Rygos turgus

Kita unikali ir išskirtinė Rygos vieta, kurioje galima ne tik apsipirkti, įsigyti lauktuvių artimiesiems, bet ir tiesiog pasivaikščioti, yra Centrinis Rygos turgus. Tai viena didžiausių veikiančių Rytų Europos prekyviečių, kurioje kasdien apsilanko arti šimto tūkstančių žmonių. Viskas vienoje vietoje – toks galėtų būti tiksliausias šio turgaus apibūdinimas, nes čia galima rasti ne tik ūkininkų užaugintos ir pagamintos produkcijos, bet ir įvairiausių atvežtinių gėrybių bei pramoninių prekių.

Kultūrinės Rygos pramogos

Jei Rygoje apsilankysite vasarą, turėsite galimybę pabuvoti bent viename iš daugelio mieste vykstančių senosios muzikos, operos, džiazo ar roko muzikos festivalių. Visai netoli Rygos esančioje kurortinėje Jūrmaloje beveik kiekvieną vasaros savaitgalį rengiamos įvairios šventės, koncertai, festivaliai. Žymiausi ir labiausiai lankomi yra „Švytinti Ryga“, muzikos konkursas „Naujoji banga“, Rygos miesto šventė.

Ryga – miestas ant vandens ir vienas Europos didmiesčių

Ir tai tikra teisybė! Vienoje Rygos pusėje yra Baltijos jūra, kitoje – ežerai, o miestą į dvi dalis dalina Dauguvos upė. Ieškantiems smėlėtų paplūdimių visai nesunku tokius rasti netoliese esančioje Jūrmaloje. Vasaros karščių metu smagu ne tik atsigaivinti vandenyje, bet ir paplaukioti mediniu laiveliu Dauguvos upėje ar Rygos kanale.

Ryga pateikia save kaip „Capital of the North“ ir turi didmiesčio ambicijų. Todėl miestas, siūlydamas aukštas aptarnavimo paslaugas, prašo ir atitinkamo užmokesčio. Svarbu tai, viskas nėra orientuota tik į aukštą kainą, o išlaikomas protingas kainos ir kokybės santykis.

Nežinote kur apsistoti Rygoje?

Svarstote ar vykti į Rygą ir nežinote kur apsistoti? Vykite lauk visas abejones! Ryga.lv geriausias Jūsų pasirinkimas atostogoms šiame puikiame mieste. Linkime gero poilsio!

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.