1

Atostogų į Daniją

Artėja vasara, atšyla orai, visi galvoja kur išvykti pakeliauti, o galbūt planuoja aplankyti artimuosius svečioje šalyje. O kur vyksite Jūs?

Turite dėdę, kuris gyvena ir dirba Danijoje? O pusbrolis studijuoja Kopenhagoje? Juk ir toks atostogų planas neblogas. Nakvynė yra, nuosavas gidas irgi, o ir su maistu problemų nebus, tereikia pasirūpinti tik kaip iki jų patekti.

noma-restoranas

Jei nebijai lėktuvų – pigus skrydziai puikus pasirinkimas. O gal šį sykį nusprendei pamatyti daugiau nei vien tik debesis? Tuomet rinkis žemės transportą ir pas dėdę važiuok autobusu. Juk taip gali tikrai daugiau pamatyti, nei keliaujant lėktuvu.

Kelionės metu Jūs galėsite mėgautis patogiais ir naujais mikroautobusais, o šalį pasieksite vos per vieną parą. Gan patogus kelionės metas, kadangi i Danija vykstama, bei iš jos parvykstama, tris kartus per savaitę. O keleivis su savimi gali turėti vieną kelioninį krepšį, bei rankinį bagažą kartu su savimi. Sudominau? Pabandom su šia šalimi susipažinti truputį iš arčiau!

Danija yra mėgstama lietuvių, kurią lietuviai pasiekia dažniausiai mikroautobusais, kuriais veža www.idanija.eu

Danija yra nepaprasto grožio valstybė, kai kur pasižyminti kalvotomis vietovėmis, ežerais. Tai šalis su daugybe salelių. Kai kurias, didžiausias iš jų, jungia tiltai. Didžiausia sala – Grenlandija, tačiau ją pasiekti šiek tiek sunkiau, kadangi, kaip visi žinome, ji yra gerokai nutolusi nuo Danijos krantų. Šioje šalyje labai išvystyta dviračių infrastruktūra. Dviratis – tai jų skandinaviškos kultūros dalis, puiki priemonė ne tik sportui, bet ir darbui, ar savaitgaliniams apsipirkimams. Tad radus dviratę transporto priemonę, galima nemažai, bei pigiai pamatyti.

Danai didžiuojasi savo virtuve. Restoranas „Noma“ buvo pripažintas geriausiu pasaulyje. Tačiau kalbant maisto tema, vertėtų priminti, kad maistas Danijoje yra gana brangus. Turistai, jau aplankę šią šalį, pataria pinigus keistis Lietuvoje. Priešingu atveju galite prarasti apie 25%. Taksi paslaugos šioje šalyje, kaip ir visa kita, atsieis nepigiai. Vienas kilometras kainuoja apie 10 DKK (apie 5 litai).

Į Daniją geriausia keliauti liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Šiuo metu vyksta daugybė renginių. Tačiau iš kitos pusės, šiais mėnesiais Danijoje knibždėte knibžda turistų. Jei Jums trukdo perpildytas miesta, rinkitės birželį. Pigiausi viešbučiai yra gegužės ir rugsėjo mėnesiais, tačiau šiuo metu šalis aprimsta. Nepatariu važiuoti vasario mėnesį. Netgi tiems, kas taupo. Kadangi šiuo metu Danijoje oras yra šaltas bei apniukęs.

Žinoma, per trumpą laiką bus sunku išnaršyti visą šalį. Tad, jei atostogos trunka tik savaitę ar porą, teks vėl čia sugrįžti.

Nlp.lt

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.