0

Pirmas vizitas pas odontologą: kada, kur ir koks jis turi būti?

pas odontologą reikia apsilankytiPirmasis vaiko vizitas pas odontologą – labai svarbus įvykis jo gyvenime. Dažnai tėveliai šios svarbos nesureikšmina ir pamiršta apie tokį specialistą, kaip odontologas. Tačiau taip kaip bendra vaikelio sveikata, taip ir jo dantukų būklė yra labai svarbi jo augančiam organizmui.

Kada?

Pagrindinis klausimas, kurį kelia vaikus auginantys tėvai, susiję su laiku, kuomet jau būtų laikas apsilankyti pas odontologą. Kartais tėveliai mano, kad tam tinkamas metas, kai vaikui išdygsta visi dantukai, kiti galvoja, kad tik šiems iškritus ir išdygus nuolatiniams, o treti mano, jog pas odontologą reikia apsilankyti tik pajutus skausmą ar dantukams susirgus. Tačiau nei viena iš šių teorijų nėra teisinga. Iš tiesų pirmasis vizitas pas odontologą turi įvykti tuomet, kai pas vaiką išdygsta pirmasis dantukas ar bent keli. Tikrai nereikia laukti, kol išdygs visi ar jau pradės kristi. Kai vaiko gyvenime atsiranda dantukai, reikia jį supažindinti ir su jų priežiūra. Labai dažnai mažyliai itin imliai reaguoja į nepažįstamų žmonių pamokymus ir pastabas, todėl efektyviausia su dantų higieną vaiką supažindinti odontologo kabinete.

Kodėl?

Kartais tėveliai nesupranta, kodėl vaiką pas odontologą reikia atvesti net ir tuomet, kai problemų su dantukais nėra. Tačiau atsakymas labai paprastas – kuo ankščiau pradėsite vaiką pratinti prie dantukų priežiūros, tuo sveikesni jie bus. Reikia prižiūrėti ir pirmuosius, pieninius dantis, nes jų gedimai dažniausiai būna labai skaudūs ir negydomi jie gali turėti rimtų pasekmių vaiko sveikatai ateityje. Todėl nepaisykite mitų, jog pieninių dantų nereikia gydyti ir kol jie yra, vizitas pas odontologą nereikalingas. Saugokite savo mažylių sveikatą ir pasirūpinkite jų tinkama burnos higieną nuo mažens.

Kur?

Labai dažnai tėveliai neapsisprendžia, kur geriausiai vesti vaiką dantų priežiūrai ir kokį odontologą specialistą pasirinkti. Žinoma, galite rinktis valstybinį specialistą, kuris ir priklauso vaikui pagal gydymo įstaigą, kurioje jis registruotas, tačiau galite pasidomėti ir privačių specialistų galimybe. Dažniausiai privačių odontologų, kurie specializuojasi vaikų gydyme, kabinetai yra spalvingi ir pritaikyti mažiesiems pacientams. Tai – labai vertina vaikai. Tokie odontologai dirba tik su mažyliais, todėl jų rezultatai puikūs, jie nuolat domisi naujausiomis, su vaikų dantų gydymų susijusiomis technologijomis.

Kaip išsirinkti geriausią vaikų odontologą? Pirmiausia, paprašykite rekomendacijų. Galbūt Jūsų aplinkoje jau yra šeima, kuri džiaugiasi vaiko odontologu ir tokio specialisto rekomendacija būtų puikiausia reklama. O jei savo pažįstamų tarpe neturite, kas padėtų, drąsiai kreipkitės į internautus. Čia greičiausiai rasite kelis ar net keliolika vaikų odontologų savo mieste. Pasidomėkite, kokie yra kitų pacientų atsiliepimai ir išsirinkite Jums ir Jūsų vaikui labiausiai tinkantį specialistą.

 

 

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.