0

Kaip židiniai ir jų priedai keičia namus

židinysĮsigyti židinį, rodos, viena didžiausių svajonių. Būtų jis gražiai įmontuotas kambaryje ir suteiktų nepaprastą atmosferą visiems namams. Negana to, dar ir šilumą skleistų! Tai tiesiog fantastiškas, funkcionalus ir neįtikėtinai dailus daiktas.

Užsinorėjus tokį stebuklą nusipirkti, tenka nemažai domėtis. Įsigijimas – viena dalis. Dar reikalingi priedai bei techninis darbas. Kartais, žiūrint į dailaus dizaino gaminį, apie tai net nepagalvojama. Židinys atrodo kaip prietaisas, kuris tiesiog veikia. Įdedi malkų, užkuri ir džiaugiesi šiluma. Tačiau automobilis nevažiuoja be variklio, telefonas neveikia be baterijos, o batai visai nefunkcionuoja be padų. Jei kambaryje tiesiog pastatytume židinį, rezultatas būtų panašus į… aukštakulnius be kulnų. O pinigus juk norima paskirti tokiam prietaisui, kuris džiugintų ne tik išvaizda, bet ir nepriekaištingu funkcijų atlikimu.

Židiniai pareikalauja žinių. Patyręs specialistas – geriausias sprendimas trokštant į namų interjerą įnešti jaukumo ir šilumos. Pirkėjas, žinoma, pasirenka, kokio dizaino gaminio nori. Tačiau be išvaizdos dar egzistuoja gausybė kitų klausimų. O tarp jų – smulkios ir ne visai smulkios detalės bei atliekami darbai. Iš tiesų net ir ką tik paminėta dizaino tema šioje srityje susijusi su specifiniais gabumais bei įgūdžiais. Kokia apdaila tinka aplink prietaisą? Kaip ją parinkti, kad viskas būtų čiki?

O jei prieitume prie diskusijų apie židinio priežiūrą, tektų įterpti nuomonę apie valymo skystį. Kas gi daugiau, jei ne specialistas, patars, kokia priemonė rekomenduotina? Ir apskritai, kas pasakys, kaip židinį prižiūrėti? Klausimų išties nemažai. Visiems jiems yra savi atsakymai, tik ne kiekvienas asmuo juos žino. O kaminas, įdėklas, visokiausi kronšteinai ir alkūnės? Tai paprastam žmogui nepažįstamos detalės. Visgi jos prisideda prie bendro funkcionavimo. Be kurios nors iš šių dalių apie jaukų žiemos vakarą prie židinio galima pamiršti. Detalės skiriasi dydžiu, kaina, ypatybėmis. Kreipimasis į profesionalus – išeitis siekiant geriausio rezultato ir tinkamai veikiančio židinio.

Taigi, net ir tos detalės, kurios neskleidžia jokio grožio, užtikrina sklandų veikimą. Dėl to būtų neprotinga sakyti, kad židinys šildo tiesiog būdamas židiniu. Taip tikrai nėra. Šiluma gaunama suderinus išmanius sprendimus ir sujungus juos į nepriekaištingą visumą. O tuomet, kai prietaisas jau naudojamas, atsiranda būtinybė jį tinkamai prižiūrėti. Į pagalbą pasitelkiamos specialios priemonės, apie kurias jau kiek užsiminėme. Židiniai prižiūrimi dėl kelių priežasčių. Pirmoji – saugus ir efektyvus veikimas. Juk kalbame apie ugnį, todėl juokams ar rizikai vietos nėra. Antroji – ilgaamžiškumas. Juk daiktas netarnaus patikimai, jei jį spardysi ir elgsiesi netinkamai. Funkcionalumo neliks nei knygoje, kurios lapai sulieti gėrimu, nei nešiojamajame kompiuteryje, kuris susinervinus teškiamas ant žemės. Apie ilgalaikį veikimą tokiu atveju kalbėti nejauku. Trečioji priežastis, dėl ko židiniai prižiūrimi, – išvaizda ir estetika. Juk nevalydami namuose dulkių, neplaudami grindų greitai pasijustume lyg sąvartyne. Nesiprausus apniktų kokios utėlės, o nepakeitus automobilio variklio tepalų, šis laikui bėgant stipriai užsiožiuotų ir pareikalautų nemenkų išlaidų. Vadinasi, apie daikto priežiūros reikšmė neginčijama.

Rinkoje randama ne tik techninių detalių ar eksploatavimo reikmenų, bet ir akį traukiančių, prie interjero puošnumo prisidedančių daiktų. Prie židinio papildomai gali būti pasiūlyta nepaprasta talpa malkoms. Kam šias laikyti primityviai, jei galima įsigyti nepaprasto grožio kalvystės šedevrą, į kurį jos tilps. Tarp naudingų, o kartu ir gražių priedų papuola pakabos žarstekliams bei šluotoms ar šepečiams. Tai įrankiai, reikalingi tvarkai palaikyti. Tačiau kodėl jie turi atrodyti lyg būtų padėti kokios nors įstaigos valytojų kambarėlyje? Net ir toks buitinis daiktas kaip žarsteklis puikiai įkomponuojamas. Tuomet šie įrankiai netgi pagyvina erdvę ir tampa originaliais interjero akcentais.

Viskas priklauso nuo meistro sugebėjimo geležį paversti menu ir namų šeimininkų skonio. Galbūt jie nenorės jokių estetinių priedų. Tačiau daugumai vis dėlto tokie sprendimai labai patinka. Dailus židinys su tam tikrais aksesuarais pripildo kambarį jaukumo, leidžia skleistis pozityvioms mintims ir idėjoms. Jei kambarys anksčiau buvo nykus, tai dabar jame bus neįtikėtinai malonu.

Namus židiniai keičia, tačiau šie prietaisai be papildomų priedų neatliktų savo vaidmens tobulai. O štai iš įvairių detalių sudėjus visumą gaunamas stulbinantis rezultatas. Toks, kuris verčia šypsotis ir lemia teigiamas emocijas.

 

 

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.