0

Besidomintiems vaikiška patalyne – 3 patarimai

vaikiška patalynė Skaičius 3 pakliūtų į vieną gretą su 9, 12 ir puikiai tiktų pasakose („gyveno trys broliai, du buvo protingi, o trečias kvailelis…“). Pasakas turbūt skaitote ir savo vaikams. Ir tai prisideda prie mažųjų lavinimo. Taip pat svarbu, kad pasakos padeda užmigti. Bet ar kada patalynę, kuria apkamšote savo vaikus, esate susieję su stebuklais, atrandamais spalvingose knygelėse?

Pabūsime gerieji burtininkai ir iš stebuklingo krepšio pažersime tris patarimus, kurie padės išrinkti patalynę mažyliui. Deja, nesame tas butelyje gyvenantis džinas, kuris geba išpildyti tris norus. Lygiai taip pat nesame auksinė žuvelė, kuri atlieka tą pačią funkciją. Vis dėlto skaičius trys nebus apleistas. Pasakos motyvą išlaikysime, stebuklingumo auros neišsklaidysime. Ką gi, pradedam. Pirmiausia – medžiaga.

Švelnumas – turbūt viena svarbiausių komfortiško miego sąlygų. Šiurkšti, graužianti patalynė nesuteiktų jaukumo nei kūdikiui, nei didesniam vaikui, nei suaugusiam asmeniui. Dėl to kartais dvejojama įsigyti patalynę internetu. Prieš perkant norisi pačiupinėti ir įvertinti, ar produktas tiks. Vis dėlto tam tikros žinios apie medžiagas leidžia įsigyti ir virtualioje erdvėje nesibaiminant, kad patalai nebus pakankamai švelnūs. Bet švelnumas – ne vienintelis veiksnys. Ne mažesne svarba pasižymi ir priežiūros sudėtingumas. Paprastai dairantis vaikiškos patalynės šie aspektai tampa geriau pažįstami, įgaunama vartotojiškos patirties. To ir reikia, kad pavyktų pasirūpinti mažųjų miegu. Švelnumas – tiesioginė ypatybė. Na, o skalbimo pliusai ir minusai labiau aktualūs tiems, kurie ta patalyne rūpinsis. Tačiau ir pats vaikas nenorėtų, kad po vienos nakties pataliukai taptų murzini.

Spalva, rodos, parenkama pagal tėvų norus. Tik įprasta nuostata, kad rožinė ne berniukams. Tačiau paūgėjęs vaikas turi savo nuomonę. Dėl to reikėtų įsiklausyti ir į jo norus. Kai parduotuvės lentynose sudėta įvairi vaikiška patalynė ir atžala rodo pirštu į baltą su mėlynais keturkampiais, kodėl turėtumėte prieštarauti ir būtinai siūlyti žalsvą su baltais rutuliukais? Tačiau vėlgi – reikia nepamiršti atsižvelgti į prieš tai minėtas medžiagos ypatybes. O ir pačiam vaikui produktas gali patikti tik iš tolo. Jei pačiupinėjus pasijus šiurkštumas ar kitoks nemalonumas, būsite priversti ieškoti toliau. Paieška gali trukti neilgai, o gali užimti ir visai nemažai laiko. Šiuo požiūriu paūgėjęs vaikas – netgi pagalba tėvams. Pasakys, kuri patalynė patinka, jūs atkreipsite dėmesį į kitus veiksnius ir įsigysite poreikius patenkinantį produktą, leisiantį atžalai patogiai išsimiegoti.

Dydis – paskutinis iš trijų mūsų akcentuojamų punktų. Tačiau tai nereiškia, kad jis nereikšmingiausias. Netgi atvirkščiai. Per maža vaikiška patalynė patogumo nesuteiks. Net ir vasarą, kai lyg ir nešalta, nebus malonu traukti antklodę tai į viršų, tai į apačią, niekaip nerandant geresnės jos padėties – tai kojos nuogos, tai pečiams darosi vėsu… Nerandant idealaus dydžio, yra pasiuvimo pagal užsakymą galimybė. Laikui bėgant vaikiška patalynė vis tiek taps per maža, tad teks pasirūpinti nauja. Tačiau nuolatinis rūpestis juk visų tėvų dalia, ar ne?

Šie patarimai gal ir neprimena burtininko iš pasakos minčių. Visgi juos perskaičius vaikiška patalynė turėtų būti pasirenkama lengviau. Kai kada tai atliekama vadovaujantis savo nuožiūra, o kai kada savo nuomonę pasako ir vaikas. O įsigijus mėgaujamasi jaukiu poilsiu.

 

 

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.