0

Pigi atostogų alternatyva – turistavimas

Nesvarbu, kas esate ir kiek Jums metų, galite mėgautis turistavimo teikiamais malonumais. Kas gali būti geriau nei ruošimasis naujiems nuotykiams su niekuo daugiau, kaip tik žemėlapiu, kompasu ir kuprine ant pečių? Nesvarbu, ką nuspręsite daryti, ir kur, Lietuvoje ar užsienyje, turistavimas yra pigiausia kelionių alternatyva.

turistavimas

Vis dėl to jei nusprendėte keliauti į užsienį, pigus skrydziai puikus būdas sumažinti kelionės išlaidas. Tad sekite šiais patarimais, kad turistavimas taptų tikru nuotykiu. Darykite tai, kas paliktų daug neišdildomų atsiminimų, o praleistas laikas būtų nepakartojamas, kartu sutaupant pinigų.

Sumažinkite savo išlaidas

Kai keliaujate su nedidelėmis pajamomis, turite prisiversti taupyti. Taip, nėra lengva taupyti, kai esate dideliame mieste. Tačiau galite sumažinti savo išlaidas – valgykite ten, kur valgo vietiniai gyventojai, apsistokite nakvynės namuose ar kitose pigiose nakvynės vietose. Didžiausios išlaidos tikriausiai atiteks lėktuvo bilietams. Tačiau šioje vietoje taip pat yra kita alternatyva – pigūs skrydžiai.

Būkite lankstūs, ieškant pigių skrydžių bilietų

Turistai dažniausiai nesitenkina įtemptu tvarkaraščiu ir nenori išleisti daug pinigų. Todėl čia juos gelbėja pigūs skrydžiai. Pasidomėkite, ką gali pasiūlyti oro linijų bendrovės dažnai skraidantiems keliautojams. Galbūt perkant kelis bilietus į kelis skirtingus miestus pavyks neblogai sutaupyti? O galbūt skrydžių bendrovės gali pasiūlyti „oro pasą“, su kuriuo galėsite pamatyti daugiau už labiau prieinamą kainą?

Turistavimo pagrindai

Jau radote pigų bilietą savo kelionei? Tačiau tai dar ne viskas, planuojant savo žygį. Šie patarimai padės suplanuoti Jūsų turistinį žygį.

Pasirinkite kelionės tikslą

Kai sprendžiate, kur turistauti, pasirodo, kad ne toks jau mažas pasaulis. Galimų pasirinkimų skaičius gali būti nesuskaičiuojamas. Štai linksmoji dalis. Pradėkite nuo pagrindinių faktorių pasirinkimo tokių, kaip geografinė padėtis ir oras. Pagalvokite, kokiu sezonu keliausite. Jeigu planuojate turistauti žiemą, Jums prireiks daugiau šiltų drabužių, bet yra didelė tikimybė gauti geresnes bilietų kainas ne sezono metu. Pasirinkite žemyną, į kurį norite keliauti, kaip kelionės tikslą: Europa, Azija, Afrika, Amerika. Tuomet bus lengviau išsirinkti norimą aplankyti šalį, ar netgi kelias.

Visų pirma – saugumas

Įsitikinkite, kad šalys, į kurias keliausite, yra saugios. Trečiojo pasaulio šalys nėra pačios saugiausios turistavimui, o kai kuriuo laiku, išvis geriau jose nesilankyti. Pasidomėkite internete apie dominančią šalį ir visas saugumo priemones.

Kultūros supratimas

Prieš išvykstant, paskaitinėkite apie vietinių gyventojų papročius. Jūs sužinosite daug neįprastų dalykų, apie kuriuos galbūt net nebūtumėte pagalvojęs. Patys paprasčiausi dalykai, kaip kūno kalba ir gestai, gali labai stipriai skirtis, priklausomai nuo vietos, kurioje esate.

Sužinokite, koks drabužių kodas (ypač moterims) yra priimtinas šalyje, kurioje keliaujate. Taip pat būtų labai naudinga, bendraujant su vietiniais žmonėmis, jei išmoktumėte keletą jų kalbos žodžių. Jeigu pasakysite „prašau“, „ačiū“, ir „iki“ ta kalba, kurioje šalyje esate, Jūs būsite daug šilčiau sutinkamas. Turėkite frazių žodynėlį. Jie labai gelbsti, kai atsitinka nelaimė, ar užsisakant maistą.

Padarykite namų darbus

Yra daugybė puikių knygų ir žemėlapių, kuriuose gausybė reikalingos informacijos apie lankomą šalį. Taip pat daug informacijos rasite internete. Negana to, Jums dar reikia žinoti, kaip keliausite toje šalyje. Tad susipažinkite su viešojo transporto sistema. Jei neplanuojate visą laiką vaikščioti savomis kojomis, susiraskite traukinių ir autobusų tvarkaraščius, vietinius lėktuvų skrydžius. Pasiruoškite grafikus prieš išvykstant. Laikymasis grafiko galbūt ir nebus pati linksmiausia dalis, tačiau padės spėti į traukinį, kurio jokių būdu negalite praleisti.

Jei atsitiktų nenumatytų problemų…

Turėkite su savimi ambasados kontaktus. Jeigu kas nors nutiktų, ambasados darbuotojai padės nelaimės atveju. Jie gali padaryti bet ką: nuo kito paso pakeitimo, jeigu Jūsų yra pavogtas, iki šeimos informavimo, kad Jums viskas gerai ir esate sveikas. Turėkite mobilųjų telefoną, jei tik įmanoma. Prieš išvykstant, įsitikinkite, kad galite skambinti iš kitos šalies.

Su šiais patarimais Jūs galėsite lengvai mėgautis savo kelione ir leistis į neįtikėtinus žygius bei pažinti naują kraštą, jo kultūrą, ir galimybes. Svarbiausias dalykas yra saugumas, tačiau Jūs taip pat galite gerai praleisti laiką. Pigūs skrydžiai leis įsigyti pigius bilietus, o pigios nakvynės sutaupys dar daugiau. O vaikščiojimas juk nieko nekainuoja, ar ne?

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.