0

Kelionės vaistinėlė

Keliones vaistineleGreitai ateis pats laukiamiausias metų laikas – atostogos. Leisdamiesi į kelionę nepamirškite tinkamai sukomplektuoti vaistinėlę.

Kam keliaujant į užsienį temptis maišą tablečių? Juk ten taip pat yra vaistinių ir parduodami  vaistai. Tai ne visai tiesa. Daugelyje šalių vaistai parduodami tik pagal gydytojo receptą. Antra,  įprasti mums preparatai užsienyje gali turėti kitą prekinį pavadinimą, taiga, surasti reikiamą vaistą bus sunkiau. Trečia,  gali labai skirtis kaina – ir ne visada užsieninių preparatų naudai…

Suprantama, kad visos namų vaistinėlės imti drauge neverta, bet skubios pagalbos preparatų vis dėlto, vetta turėti po ranka.

Pakilo temperatūra

Dažniausiai suaugusieji gali ir pagal pojūčius nustatyti , ar jų temperatūra pakilusi, ar ne, todėl termometrą į kelionę ima labai retai. Vis dėlto, jei jūsų laukia ilga kelionė su vaiku, verčiau į bagaže raskite vietos ir elektroniniam termometrui. Be nuskausminamųjų ir mažinančių karštį preparatų net į trumpą kelionę leistis nederėtų. Įsigykite ir raumenų spazmus malšinančių preparatų.

Ūmi respiracinė virusinė infekcija (ŪRVI)

Dažnai ŪRVI prasideda dar kelyje dėl skersvėjų, kondicionierių ir kontaktu su sergančiais žmonėmis oro uoste, lėktuvuose. Visai nesvarbu į kokias šalis  – šiltas ar ne jūs keliaujate. Geriausia nuo ŪRVI pasiimti universalių medikamentų, kuriuos, kuriuos prireikus galėtų vartoti suaugusieji ir vaikai.

Kamuoja sloga

Į šiuos preparatus ypač verta atkreipti dėmesį, jei jūsų laukia skrydis: staigūs slėgio pokyčiai kylant ir leidžiantis gali sukelti stiprų diskomfortą ir net skausmingus pojūčius ausų  būgnelių srityje, jeigu jūsų nosis užgulta ir sunku kvėpuoti. Tokiu atveju, sumažinti nosies gleivinės paburkimą skrydžio metu padės kraujagysles sutraukiantys lašai. Slogai gydyti kitomis dienomis geriau turėti preparatų, kuriuos galima naudoti ilgą laiką, pavyzdžiui: purškalų nosiai plauti.

Virškinimo problemos

Labai dažnai keliautojo racionas keičiasi taip greitai, kad jo organizmas nespėja prisitaikyti . Būtent kelionėse dažnai apsinuodijama  ne visai kokybiškais arba egzotiškais produktais, taip pat pasitaiko virškinimo sutrikimų dėl nelabai kokybiško geriamojo vandens, itin gausios arba nereguliarios mitybos. Būtinai pasirūpinkite vaistais, kurie pagelbėtų apsinuodijimo atveju ir pagerintų virškinimą.

Alergija

Patikimiausias būdas atsikratyti alergijos – pašalinti jos sukėlėją. Tačiau ne visuomet tai įmanoma padaryti. Jei negalite pašalinti alergiją sukėlusios priežasties arba ji yra neaiški, sumažinti alergiją galima antihistamininiais vaistais. Tad jei jus vargina bent nedidelė alergija, į kelionę be šių vaistų geriau nevažiuokite.

Vabzdžio įkandimas, įsipjovimas, nudegimas

Dažniausi odos pažeidimai – įsipjovimai, nubrozdinimai, vabzdžių įkandimai, sumušimai, kraujosruvos, nudegimai. Jei jie paviršiniai ir nestiprūs, gydytis galite ir savarankiškai, antiseptikais bei kitomis gijimą skatinančiomis priemonėmis. Įsimeskite į kelioninį krepšį pleistriukų, tvarsčių,o jeigu važiuojate į gamtą – tepaliukų slopinančių niežėjimą įkandus uodui.

Užsupo transporto priemonėje

Jei jūsų vaikas linkęs sirgti jūros liga, pageidautina šios problemos profilaktika pasirūpinti iš anksto. Jei keliaujate autobusu, pasistenkite nusipirkti bilietus autobuso priekyje – ten ne taip supa. Nepamirškite vaiko prieš kelionę – jo pietūs turi būti lengvi. Pasiimkite į kelionę ledinukų, o visai mažiems vaikams – čiulptuką, buteliuką su vandeniu. Kelionės išvakarėse pradėkite vartoti profilaktinius preparatus supimo simptomams šalinti.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.