9 svarbūs patarimai, jei esate naujokas Danijoje

Kiekvienoje šalyje yra svarbu žinoti tam tikrus dalykus, kurie neleis būti atstumtam, bei lengviau suprasti jų kultūrą. Štai keletas patarimų, kuriuos turėtumėte žinoti, jei keliaujate i Danija, bei norite pritapti prie šios šalies gyvenimo.

danija

Mokykitės kalbos

Jei norite pritapti prie danų, privalote išmokti kalbą. Nebūtinai dėl darbo ar studijų, bet kad galėtumėte būti vienas iš jų. Nuvykę į Daniją, turite išsiimti CPR numerį, kuris leis Jums mokytis ir dirbti Danijoje. Dėl kalbos mokymosi kreipkitės į savo gyvenamosios vietos savivaldybę. Programa dažniausiai trunka iki 3 metų ir yra nemokama asmenims, kurie atitinka reikalavimus (turi daugiau nei 18 metų ir turi CPR numerį).

Priderinkite savo skonį

Danai pusryčiams valgo havregryn (nevirti avižiniai dribsniai) su cukrumi ir pienu, pietums – rugbrød med leverpostej (ruginė duona su kepenų paštetu), o vakarienei frikadeller (mėsos kukuliai). Jei norite kažko saldaus, pabandykite Flødeboller (pyragas prie arbatos), arba skumbananer (bananų skonio zefyriukai pamirkyti šokolade). O drąsiesiems, gausybė daniško saldynmedžio saldainiukų (lakrids).

Nepamirškite įvairioms oro sąlygos skirtų drabužių

Daniškas oras gali būti bjaurus arba fantastiškas, o dažniausiai viskas viename. Būkite pasiruošęs visiems sezonams vienoje dienoje. Kaip danai sako, nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Taigi, turėkite tai omenyje, vilkėkite kelių rūšių drabužiais vienu metu, pasirūpinkite neperšlampamais rūbais, bei auliniais batais.

Sekite tradicijas

Danai yra labai atsidavę savo tradicijoms. Kiekvienas sezonas, kiekviena šventė ir iškilmės, turi daniškų tradicijų. Paslaptingi snieguolės laiškai, statinių daužymas, vaikščiojimas aplink citadel, širdžių pynimas, žvakių dėjimas ant palangių, vilkėjimas Mėlynojo Pirmadienio drabužiais, godus žąsies ryjimas, klausymas laužo traškėjimo, marcipaninės kiaulės laimėjimas, ir daugelis kitų švenčių, lydimos su iškilmingu Danijos vėliavos plazdėjimu.

Įsigykite dviratį

Įsiliejimas į dviratininkų populiaciją, pagelbės daugeliu atvejų: greičiau pasieksite norimą objektą, labiau pažinsite miestą bandydami vis naują maršrutą, pasportuosite. Nepamirškite su savimi turėti žemėlapio. Tačiau atminkite, kad šioje šalyje žmonės su dviračiais važiuoja gan greitai, o klaidos, padarytos kelyje, nėra toleruojamos. Danai gali iškoneveikti Jūsų neapdairumą. Tad, išmokite dviračių važiavimo taisykles ir kelyje elkitės tinkamai.

Nekalbėkite apie religiją per dažnai

Danijoje ne visi žmonės lankosi bažnyčioje. Taip pat kaip ir ne visos šventės švenčiamos joje. Daugelis jaunų žmonių vadina save ateistais. Danai yra uždari, kalbant apie savo religinį požiūrį. Tačiau kai kurie yra gan religingi, ir priklauso bažnyčiai, kuriai turi mokėti mokesčius.

Imkitės iniciatyvos

Jei esate didesnėje žmonių grupėje, privalote pats save pristatyti, prieinant prie kiekvieno žmogaus ir pasakant savo vardą. Tai gali būti sudėtinga, ypač, jei nemokate daniškai, tačiau tai reikalinga. Susidraugauti su danais nėra lengva, bet jei taip padarysite, turėsite draugą visam gyvenimui. Taigi, iniciatyva šioje šalyje būtina.

Susiraskite darbą

Šioje šalyje santykiai tarp darbdavio ir darbuotojo yra gan draugiški. Susirasti darbą Danijoje galite savo CV užregistruodami šalies CV banke. Lankykite jų CV ir motyvacinių laiškų rašymo seminarus, kurie išmokys, kaip tinkamai juos parašyti. O taip pat galite apsilankyti viename jų darbo centrų (darbo birža), bei pasidomėti gal jie gali, ką nors pasiūlyti.

Dažnai kartokite ačiū

Kai išmoksite kalbą, suprasite kokią svarbą turi dėkingumas gyvenime ir pokalbiuose. Sakykite ačiū autobuso vairuotojui, pardavėjui, klasiokams, draugams, kaimynams, visiems, kas nusipelno bent mažiausios padėkos.

Danija, kaip ir kiekviena šalis, turi savo trūkumų, tačiau, nepaisant to, yra nuostabi šalis. Norint joje apsigyventi, derėtų prisiderinti prie daniško gyvenimo būdo, tačiau tai verta net ir didelių pastangų. Jeigu jau nusprendėte labiau pažinti šią nuostabią šalį, Jums visuomet pravers pigūs lėktuvų bilietai.

Kelionei prisikraukite daugybę įvairiam orui skirtų drabužių, šiek tiek lietuviško maisto, ir daug geros nuotaikos ir ryžto.

Nlp.lt