0

Sporto taurės, jų istorija ir bruožai

Dar senovės Graikijoje nugalėję priešus kareiviai buvo apdovanojami tiesiog karo lauke, kuomet iš priešų buvo paimama vėliava ir ginklai, o jie patys pakabinami ant medžio ar aukšto stulpo. Jau nuo senų senovės iki šių laikų už tam tikrus nuopelnus nusipelnę asmenys yra apdovanojami trofėjais. Dažniausiai jie skiriami sporto varžybų nugalėtojams. Pirmosios sporto taures buvo teikiamos jau nuo 1600-ųjų metų. Tokie apdovanojimai dažniausiai buvo gaminami iš sidabro. Vėliau taurės buvo skiriamos už irklavimo ir automobilių varžybų nuopelnus.

sporto-taures

 Įžymiausi sporto trofėjai

Šiais laikais daugelis apdovanojimo taurių yra teikiamos sporto varžybų nugalėtojams. Įžymiausi trofėjai yra Daviso taurė arba Wimbledon teniso taurė (tenisas), FIFA Pasaulio taurė (futbolas), ir žinoma Amerikos taurė (buriavimas). Priešingai nei senovėje, šiandieną daugeliu atvejų laimėtojai yra apdovanojami tikslia trofėjaus reprodukcija, kuri dažniausiai yra mažesnė nei orginalas. Taip daroma dėl to, kad orginalus apdovanojimas paprastai yra labai trapus ir palyginamai delikatus, bei labai brangus.

Kokių rūšių būna sporto apdovanojimai?

Sporto apdovanojimai dažniausiai yra taurės, sudarytos iš dviejų rankenėlių, indai, ar puodeliai, taip pat gali būti įvairios statulos su žmonių, gyvūnų, ir architektūrinių statinių atvaizdais, bei juose išgraviruotais žodžiais, skaičiais ar meniniais vaizdais. Tradiciškai taurės gaminamos iš metalinių figūrų su medine kolona, tačiau pastaraisiais laikais jas pradėta gaminti iš plastikinių figūrų ir marmurinių pagrindų. Tai suteikia figūrai svorio ir paprastai asociuojasi su gan kokybišku apdovanojimu.

Toks trofėjus yra labiau prieinamas kiekvienam žmogui, norint pažymėti tam tikrą įvykį. Apdovanojimo taurės gali būti įvairių sporto ir netgi visiškai paprastų, bendrų formų. Šie apdovanojimai dažniausiai naudojami įvairioms dalyvavimo progoms paminėti, kartais gali būti su renginio ar įvykio logotipu. Plastikiniai trofėjai gali būti gaminami pagal užsakymą, sukuriant unikalų apdovanojimą verslui, jaunimo sporto organizacijoms, ne pelno siekiančioms ir kitoms organizacijoms paminėti.

Sporto taurės būna ne vien iš aukso ir sidabro

Šiandien sporto taures yra pigesnės. Dėl to galime padėkoti masiniai gamybai, kuri vietoje sidabro ir aukso, pradėjo gaminti ir plastikines taures. Pigesni trofėjai išugdė įprotį dovanoti sporto apdovanojimus ne tik nusipelniusiems tarptautiniu ar valstybiniu lygiu, bet jas skirti ir nedidelių progų, tarkim šeimos, ar mokyklos, sporto varžybų, nugalėtojams.

Tokių apdovanojimų galima įsigyti daugelyje parduotuvių, kurios prekiauja sporto prekėmis. Geroje internetinėje parduotuvėje galite rasti įvairių sporto apdovanojimų, bei išgraviruoti juose laimėtojo vardą, arba progą, kuriai skirtas apdovanojimas. Tai Jūsų šventę gali padaryti gražesnę ir įsimintinesnę.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.