0

Kaip į naujas elektros kainas reaguoja pesimistai ir optimistai?

elektros kainosKą pagalvojate išgirdę apie naujas elektros kainas? „Dar didesni mokesčiai“, „o, gal pagaliau sumažino“, „koks skirtumas, centas čia ar ten“? Tokios ir panašios mintys sklando žiniasklaidoje pasigirstant informacijai apie elektros tarifus. Pesimistai rodo savo negatyvumą, optimistai šoka iš džiaugsmo, o realistai viską apsvarsto ir nusprendžia, dėl ko teisūs yra negatyviai ir pozityviai mąstantieji.

Kartais optimistų ir pesimistų minčių palyginimas gali atrodyti itin juokingai. Visgi tokia realybė. Kol vieni suraukę kaktą galvoja apie pasaulio pabaigą, kiti planuoja naujas atostogas. Pradedant kalbėti apie linkusius mąstyti neigiamai, atrandamas įdomus aspektas. Galvoti blogai galima nevienpusiškai. Pavyzdžiui, vienas pesimistas iškart sako, kad elektros kaina didės, o kitas užbėga už akių ir pabrėžia, kad jokio skirtumo nėra, nes pinigų kišenėje vis tiek nėra. Pirmasis mato niūrią ateities perspektyvą, o antrasis, ko gero, yra užkietėjęs bambeklis. Ir svarbiausia, kad toks negatyvumas pasklinda dar net neišgirdus, ar tos kainos kils, ar kaip tik kris. O gal apskritai tai tik iš kažkur atsklidę gandai? Bet kuriuo atveju pesimistiškas mąstymas prasiskverbia į pirmąsias gretas ir užnuodija atmosferą. Ką tuomet daryti? Tie patys pesimistai pasakytų „ką čia bepadarysi“, tačiau optimistai svorį išlygina.

Kai visuotiniu dėmesio objektu tampa naujos elektros kainos, optimistai taip pat pradeda veikti. Vieni galvoja, kad kainos kris, o kiti jau svarsto, kiek jos mažės. Netgi kuria planus, kur išleis sutaupytus pinigus. Ar galima žmogų dėl to kaltinti? Tikrai ne. Daugelis gal kaip tik pasakytų, jog entuziazmas labai sveikintinas. Žinoma, to tikrai neišgirstum iš pradžioje aptartų pesimistų. Ne paslaptis, kad net nežymus tarifų sumažėjimas optimistams atrodo didesnis nei pesimistams. Pozityviai galvojantys asmenys mato kitimą į gerąją pusę. Ir kartais tai yra protingumo įrodymas. Kodėl? Nes skaitymas tarp eilučių – įžvalgaus proto požymis.

Pozityvus ir negatyvus mąstymas – dvi priešingos grupės. Tačiau gyvenimas susideda iš įvairesnių spalvų, ne tik iš juodos ir baltos. Taigi, ateina eilė pasireikšti tiems, kurie paprastai vadinami realistais. Jei naujos elektros kainos didesnės, jie nežvelgia pozityviai. Jei skaičiai mažesni, tada veide atsiranda šypsena. Tai tarytum pusiausvyros lygintojai. Jie ne tik atstato harmoniją, bet ir paprotina prieš tai aptartas stovyklas. Jie nepuola vertinti situacijos, dar nežinodami, kokia ji bus. Be to, realistai įžvelgia ir privalumų, ir trūkumų. Naujos elektros kainos kompromiso ieškotojams pirmiausia asocijuojasi su tuo, jog teks peržvelgti savo biudžetą, šį tą apskaičiuoti.

Į naujas elektros kainas žmonės reaguoja nevienodai. Vieni pyksta, kiti džiaugiasi. Treti išlygina situaciją, ją pirmiausia įvertindami ir pasitelkdami protingus argumentus. Tai sveikas požiūris, kuris padeda gerai tvarkyti savo finansus. Na, o baigiant galima pridėti optimizmo gaidą ir pasakyti, kad mažesnė kaina visgi padeda sutaupyti vieną kitą monetą.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.