0

Moderni spinta padeda išnaudoti kiekvieną būsto centimetrą

spintosGyvenate mažame būste? Abu buto kambariai pernelyg apkrauti? Nėra vietos daiktams, tačiau spintos nesiryžtate įsigyti, mat jos talpumo nepakaks, o ir vietos toks baldas užims nemažai? Nuo tokių minčių gali ir galvą įskausti. Problema kartais slypi ne erdvės trūkume, bet žmonių mąstyme. Jei atrodo, kad nėra vietos nei daiktams, nei spintai, tai neprivalo būti tiesa. Tai požiūris, o ne faktas. Ir kartais jis remiasi pernelyg archajišku spintos suvokimu.

Spinta jūsų mintyse yra medinis stačiakampis daiktas su durimis? O gal namuose dar turite gamintą praėjusiame amžiuje? Jei taip, gali būti neįtikėtina sužinoti, kokių spintų dabar siūloma rinkoje ir kokių stebuklų įmanoma užsakyti. Iš tiesų spinta neprivalo būti koks nors griozdas. Ji netgi neprivalo būti pajudinama iš vietos (pvz., sieninė). Tačiau daugumą senų spintų iš tiesų galima pavadinti griozdiškomis. Gamintojai tais laikais naudojo sunkesnes medžiagas. Tad prireikus tokį daiktą perstumti tenka pasitelkti daugiau jėgų. Jei planuojamas remontas, per kurį vyks ir senų spintų eliminavimas, verta paieškoti padėjėjų arba pasitreniruoti, nes bus ką veikti…

Vienokia spinta stovi miegamajame, kitokia „patupdyta“ prieškambaryje. Esanti vaiko kambaryje taip pat kuo nors skiriasi. Spintos paskirtis lemia jos dydį bei dizainą. Kadangi senos spintos dabar atrodo itin konservatyviai, natūraliai neišnaudojama erdvė. Tai pastebima žvelgiant į tokias detales kaip durų lankstų konstrukcija ar spintos pagrindas.

Šiais laikais galima užsisakyti kokią tik nori spintą. Jei garderobas milžiniškas, tikriausiai norėsis tokios, kurioje pavyktų sukabinti daugybę rūbų. Jei namuose daug smulkmenų, pravers baldas su stalčiais. Tačiau galite manyti, jog spinta niekaip netilps, nes laisvi kampai jai per maži. Visgi nestandartiškumas tai išsprendžia – spinta gali būti tokia, kuri prisitaikys prie nediduko jūsų kambario. Jei tai palėpėje įrengta gyvenamoji patalpa, o stogas šlaitinis, įprasta spinta nepadėtų tinkamai išnaudoti vietos. O štai užsakant tokią, kurios viršus lygiagretus pasvirusioms luboms, optimaliai išnaudojamas menkiausias centimetras.

Sprendimų atrandama visokių. Jei rūbams reikėtų gilesnės spintos, tai smulkesniems daiktams įmanoma išnaudoti siaurą nišą. Pagal planuojamus talpinti daiktus parenkamos ir tokios ypatybės kaip stalčių skaičius. Jei pageidaujama maksimaliai išnaudoti būsto plotą, belieka rasti patikimą baldų gamintoją, padėsiantį visas nišas paversti vertingomis.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.