1

Sumažėjo naujos elektros kainos 2014 metams

2014 metų pradžią buitiniai elektros vartotojai sutiko su džiaugsmu, mat kaip vėjas apskriejo žinia.

Po Naujųjų metų naujos elektros kainos bus mažesnės ir draugiškesnės. Tuo apsidžiaugė visi buitiniai vartotojai. Kaip taip atsitiko, kad nuolat brangstanti elektra atpigo?

Šiuos teigiamus pokyčius lėmė kelis pagrindiniai faktoriai:

  • Laiku pakeistas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas. 2013 metais buvo planuota kaip reikiant šalyje padauginti saulės elektros energiją generuojančias elektrines. Didelis kiekis tokių jėgainių būtų šaliai kainavę dideles investicijas, o atsipirktų tikrai dar ne šiais metais. Energetikos ministerija dėl to susigriebė laiku ir įstatymą pakeitė, o tai leido išvengti kone 5 ct/kWh elektros energijos pabrangimo buitiniams vartotojams.
  • Sumažinta kvota. Iki praeitų metų Lietuvos elektrinės kvota buvo 1,53 TWh. Sumažinus šią kvotą iki 0,9 TWh pavyko sukurti geresnes elektros energijos rinkos sąlygas šalyje. Tai reiškia, jog dėl to naujos elektros kainos vartotojams tapo mažesnės vienu ar dviem centais už kilovatvalandę.

Nuo vasario mėnesio šalies gyventojai jau gauna elektros sąskaitas su naujomis kainomis. Skaičiuojama, jog vidutiniškai elektra gyventojams atpigo po 2,5 ct/kWh. Skaičiuojant, kad vidutiniškai vienas namų ūkis per mėnesį išnaudoja apie 144 kWh, todėl naujos elektros kainos kiekvienai šeimai padėjo sutaupyti po 3,6 Lt per mėnesį.

elektros kaina

Kiek mokame už elektrą dabar?

1. Daugiausia šalies gyventojų naudojasi standartiniu elektros energijos planu. Šiems vartotojams, kurie naudoja elektrą pagal vienos laiko zonos planą, už elektrą dabar reikės mokėti po 0,474 Lt/kWh. Standartinio plano turėtojai, kurie naudojasi dviejų laiko zonų tarifu dieną už elektrą mokės po 0,513 Lt/kWh, o naktį – po 0,384 Lt/kWh.

2. Vartotojai, per metus suvartojantys daugiau kaip 2553 kWh vienos laiko zonos tarifu besinaudojantys už elektros kilovatvalandę mokės 0,427 arba 0,41 Lt. Tie, kas taiko namuose dviejų laiko zonų tarifą dieną už elektrą mokės 0,459 arba 0,439 Lt/kWh, o naktį – 0,353 arba 0,342 Lt/kWh.

3. Elektrines viryklės turintiems šalies gyventojams taip pat nuo 2014 metų galioja naujos elektros kainos. Vienos laiko zonos vartotojai mokės 0,465 Lt/kWh, o jei naudojasi dviejų laiko zonų tarifu – dieną po 0,503 Lt/kWh ir naktį po 0,378 Lt/kWh.

4. Kainos pasikeis ir vartotojams, kurie elektros energiją gauna iš vidutinės įtampos elektros tinklų. Šie vartotojai jau vasario mėnesį už sausio mėnesį sunaudotą elektros energiją vienos laiko zonos tarifu turėjo mokėti po 0,394 Lt/kWh, tuo tarpu dviejų laiko zonų planu besinaudojantys už elektrą dieną turės mokėti po 0,420 Lt/kWh, o naktį – 0,334 Lt/kWh.

Nlp.lt

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.