1

Dantų balinimas namuose: ar efektyvu?

Kai dabartinis peroksido pagrindu atliekamas dantų balinimas įgijo populiarumą 1990-taisiais, jo platinimas buvo ribojamas, ir įsigyti jo buvo galima tik odontologijos klinikoje.

Šios balinimo priemonės paplito ir tapo žinomi, kaip „šypsenos revoliucija“, o šiais laikais yra daugybė balinimo pasirinkimų, kurie yra prieinami bet kuriam žmogui. Jų galite įsigyti jau nebe tik odontologijos klinikoje, bet ir parduotuvėse ar internete.

Odontologų platinamos balinimo priemonės, naudojant juos tinkamai, gali būti dar efektyvesnės nei balinimas odontologijos kabinete. Žinoma, naudojant juos ilgesnį laikotarpį.

Pagrindinė priežastis yra jo nuolatinis naudojimas, bei faktas, kad nedidelis kiekis baliklio pasilieka ant dantų iki 36 valandų. Kai uždedama nauja baliklio dozė, jo poveikis pratęsiamas, o efektas būna dar geresnis.

dantu-balinimas-kapomis

Dantų balinimo namuose privalumai

  • Ilgalaikis rezultatas. Dantų profesionalai pritaria, kad geriausias būdas palaikyti išbalintus dantis baltais, reguliariai naudoti priemonę. Tačiau pastaruoju metu, daugelis odontologų pataria žmonėms su tamsiais dantimis arba tetraciklino pažeistais dantimis naudoti balinimo priemones ilgiau (ar iki metų).
  • Įvairumas. Yra gausybė įvairių balinimo priemonių, kaip juostelės, kapos, balinimo skysčiai ir daugybė kitų.
  • Patogumas. Namuose galite atlikti procedūrą bet kuriuo dienos metu ar netgi naktį, greitai ar pratęsiant procedūros laiką.
  • Patogu nešiotis. Namuose naudojamas balinimo priemones galite nešiotis ir atlikti procedūras bet kurioje vietoje.
  • Kaina. Šių priemonių kaina varijuoja nuo keliolikos iki kelių šimtų, o odontologijos klinikose atliekamos procedūros paprastai kainuoja per tūkstantį litų.

Ką turite žinoti apie dantų balinimą namuose?

Nors parduotuvėje galite įsigyti balinimo priemonių ir be odontologo rekomendacijų, tačiau, jeigu naudosite jas neteisingai, arba per dažnai, šios priemonės gali pažeisti dantų emalį ir dirginti dantenų sluoksnius. Taip pat, per dažnas baliklio naudojimas gali suteikti nepageidaujamą melsvą atspalvį, kalkinį baltumą ar netolygų rezultatą.

Šių problemų išvengti gali padėti odontologas, todėl rekomenduojama prieš renkantis dantų baliklius iš parduotuvės pasitarti su savo dantų gydytoju. Odontologai žino labai daug apie šiuos produktus ir gali padėti išsirinkti geriausią.

Taip pat atminkite:

  • Kuo daugiau priemonėje yra peroksido, tuo greitesnis efektas; kuo silpnesnė formulė, tuo ilgiau saugiau ji gali išbūti ant dantų.
  • Geriausias metas pradėti balinti dantis namuose yra kuo greičiau po dantų higienos profilaktinio valymo. Ši procedūra nuo dantų paviršiaus pašalina apnašas ir nešvarumus, kurie gali sąveikauti su balinimu.
  • Geriausiam rezultatui sulaukti, nevalgykite ir negerkite (išskyrus vandenį) dvi valandas po balinimo.

Odontologų platinamos balinamosios kapos

Pagal profesionalus, šios priemonės yra geriausios naudojimui namuose, ypač ilgesniam laikotarpiui. Jose yra daugiau baliklio nei parduotuvėse parduodamų priemonių. Kapos apsaugo balinamąsias medžiagas nuo kontakto su seilėmis, bei padeda šioms medžiagoms ant dantų išlikti tiek, kiek reikia.

Balinamosios juostelės

Šios plonos ir lanksčios, balinamuoju geliu padengtos juostelės yra sukurtos taip, kad prisitaikytų prie dantų formos. Jos yra labai patogios ir lengvos naudoti. Taip pat jos yra gan nekrintančios į akis, bei gali būti naudojamos darbe, ar apsipirkinėjant.

Tačiau jos yra mažiau efektyvesnės nei kapos ir netinkamos kreiviems dantims. Taip pat, seilės gali lengvai pažeisti juosteles, sumažinant jų efektyvumą. Kai kurios balinimo juostelės nėra pakankamai ilgos, kad uždengtų plačius dantis.

Balinamosios dantų pastos

Paprastai kalbant, visos dantų pastos yra balinamosios dantų pastos, kadangi jos nuo paviršiaus pašalina apnašas ir maisto likučius. Tačiau, tik kai kuriose yra pagrindinių balinamųjų ingredientų: cheminių balinamųjų medžiagų ir daug šlifuojamų dalelių.

Naudojant reguliariai, šios dantų pastos gali atstatyti dantų baltumą. Žinoma, valantis dantis minutę ar dvi, pagalba yra minimali. Tačiau, kadangi visi valomės dantis kiekvieną dieną, balinamosios dantų pastos gali būti potenciali pagalba dantų baltumui palaikyti.

Dantų balinimas namuose yra pigesnis ir kartais patogesnis būdas turėti baltesnius dantis, tačiau savo ilgaamžiškumu jis neprilygs dantų balinimui odontologijos klinikoje. Bet kokiu atveju, prieš nusprendžiant balinti dantis tiek namuose, tiek odontologijos kabinete, pasitarkite su specialistu.

Nlp.lt

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.