0

Brangiai perkamas miškas – kaip uždirbti?

Ne vienas miško savininkui, akį traukia ir gundo skelbimas: „Brangiai perkame mišką visoje Lietuvoje“. Dažnai galvoje pradeda suktis mintys, kiek pardavus mišką galima uždirbti, ar verta parduoti dabar, o gal palaukti? Tačiau vienas iš svarbiausių klausimų: kiek vertas mano miškas. Kaip teigia, specialistai iš parduokmiska.lt  miškas perkamas, kad paskui būtų galima jį pelningai parduoti. Retas, kuris perka dėl sentimentų pačiam miškui, ar dėl jo estetinės pusės.

Daugeliui lietuvių miškas siejasi su poilsiu. Jame galime maloniai pasivaikščioti, kartais grybauti ar uogauti. Retas, kuris įžvelgia galimybę iš miško uždirbti. Žiūrėti į mišką iš verslininkiškos pusės tarsi nepagarba pačiam miškui.

Taigi ką mano tie, kurie teigia, kad perkame mišką su galimybe uždirbti, o ne tik grožėtis. Reikia pastebėti, kad miško savininkams grožėtis mišku dažnai neužtenka laiko. Ant jų pečių gula visi miško priežiūros darbai, pradedant saugojimu nuo nelegalių kirtimų ir baigiant miško atsodinimu. Taigi pelnas iš miško gali būti įvairus: grybai, uogos arba pelnas už parduotą medieną. Arba galima gauti vienkartinį pelną už turimą mišką – tiesiog jį parduoti su žeme. Šį variantą dažnai pasirenka miško savininkai, kurie peveldėjo mišką. Praėjus šiek tiek laiko jie suprato, kad gana sudėtinga rūpintis mišku, nes tai reikalauja ne tik laiko, bet ir specifinių žinių. O atsakomybė gana didelę. Kaip sakoma, nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Valstybinęs institucijos atidžiai stebi privataus miško savininkus. Aišku, pirmiausia jie pasirengę padėti, patarti, tačiau tvarkytis reikia pačiam miško savininkui.

Tačiau jei nusprendėte įsigyti mišką ir galvojate, kad miško pirkimas gali būti puiki investicija, greičiausiai rūpi, kaip skaičiuojam miško vertė. Kaip rasti tinkamą pasiūlymą.

Šiuo metu vienas iš populiariausių miško vertinimų yra kadastrinis. Tai dokumentas, kuriame galima rasti duomenis apie indeksuotą žemės sklypo vertę. Šis vertinimas yra svarbus norint nustatyti valdos vertę.

Kas yra įskaičiuota į indeksuotą žemės sklypo vertę?

  • Žemės sklype esančios medienos kaina;
  • Šioje valdoje esantys požeminiai turtai, tai gali būti durpės, smėlis, žvyras ir kiti.

Aišku šis rodiklis tiksliai neatspindi tikrosios miško kainos. Privatūs asmenys arba įmonės, kurios perka mišką skaičiuoja medienos kainą esančią tame sklype. Nes medieną galima iškirsti ir parduoti. O šiuo metu mediena yra paklausi prekė.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.