0

Greitieji kreditai: nuolaidos ir atsakomybė

greitos paskolosGreitieji kreditai, arba greitos paskolos, Lietuvoje prieinami jau ne vieną dešimtį metų. Ši finansinė paslauga dėl skirtingų priežasčių aktuali paties įvairiausio amžiaus, išsilavinimo ir profesijos žmonėms. Tiesa tokia, kad nuo finansinių sunkumų neapsaugotas nei vienas. Svarbiausia – žinoti, kur laiku kreiptis, kur galima sulaukti greičiausios pagalbos, kai slegia mokesčiai, iškyla nenumatytų išlaidų ar tiesiog norisi pagerinti savo buitį. Vienos kredito bendrovių finansų konsultantas Marijus sutinka, kad greitos paskolos internetu ar SMS žinute, daugeliui vis dar nėra pažįstamos. Ką apie greituosius kreditus vyras papasakotų savo draugui, pritrūkusiam pinigų ir ieškančiam būdų pasiskolinti greitai, saugiai arba, trumpai tariant, „protingai“?

Nepamiršti pasidomėti specialiais pasiūlymais

Greitos paskolos – tai kreditai, dėl kurių nereikia kreiptis į banką, pildyti daugybės dokumentų, savaitėmis laukti atsakymo, ar paraiška patvirtinta. Marijaus teigimu, šiuo metu tai dėl objektyvių priežasčių yra viena patraukliausių finansinių paslaugų: „Pirmiausia, norint suvokti, kuo greitieji kreditai ypatingi ir kokie yra didžiausi jų privalumai, reikėtų susipažinti su galimomis nuolaidomis ir akcijomis paskoloms. Palyginus nedaugelis žino, kad egzistuoja toks dalykas kaip greitos paskolos be palukanu. Sekdami kredito bendrovių akcijas ir specialius pasiūlymus, žmonės pastebėtų, kad pirmą kartą kreipdamiesi dėl paskolos gali daug sutaupyti. Vienur palūkanoms taikomos nuolaidos, kitur pirmą kartą siūlomi nemokami kreditai. Žinoma, šiuo atveju nereikėtų tikėtis pasiskolinti ypač didelės pinigų sumos. Kreditai be palūkanų teikiami su tam tikrais apribojimais, bet tai vis tiek neeilinė proga gauti papildomų pinigų ir už juos… nemokėti.“.

„Skolinkitės atsakingai.“

Marijus, paklaustas, į ką dar derėtų atsižvelgti pirmą kartą besiskolinantiems žmonėms, atsako: „Na, be to, kad pirmą kartą prašantys kredito turi nemažai privilegijų palūkanoms, norėčiau pabrėžti atsakomybę, su kuria sutinka visi be išimties paskolų gavėjai. Lyg ir visiems žinoma, kad greitos paskolos dirbantiems žmonėms teikiama paslauga. Tai reiškia, kad asmuo, norintis gauti kreditą, privalo būti pasirašęs darbo sutartį ir kas mėnesį gauti pajamų. Vienose įmonėse prašoma nurodyti tikslų atlyginimą, kitur tai nėra būtina. Vis dėlto, šis „reikalavimas“ yra naudingas patiems paskolų įmonių klientams: tiek esamiems, tiek būsimiems. Pastariesiems būtina realistiškai įvertinti savo finansines galimybes dar prieš skolinantis. Be abejo, greitieji kreditai yra nepaprastai patogus būdas gauti pinigų. Paraišką galima užpildyti internetu, prašymą išsiųsti SMS žinute. Ko verta vien tai, kad greitos paskolos visa para prieinama paslauga. Turiu omenyje, dėl kredito galima kreiptis nors ir naktį. Nepaisant to, tai toks pat rimtas finansinis įsipareigojimas kaip ir bankų paskolos. Greituosius kreditus būtina grąžinti pagal sutartyje nurodytas sąlygas, griežtai laikantis termino. Nors tokių priemonių imtis tenka retai, vėluojantiems gali prireikti sumokėti delspinigius. Būtent dėl to ir raginu visus blaiviai įvertinti savo galimybes. Galbūt jums reikalingas kiek ilgesnis grąžinimo terminas, t.y. kas mėnesį pasirinksite įnešti mažesnes įmokas. Gal atvirkščiai – norite kuo greičiau atiduoti pasiskolintą sumą, tad kas mėnesį grąžinsite po, tarkime, 100 eurų. Kiekvieno besiskolinančio žmogaus situacija skirtinga, tačiau būtina suvokti, kad sutartis, patvirtinta parašu, įsigalioja iškart. Tiesa, paskolos grąžinimo terminą galima pratęsti, jei spaudžia aplinkybės, tačiau tai gali kainuoti. Trumpai tariant, mano patarimas – dėl greitos paskolos kreiptis tik gerai apgalvojus, kokia konkrečiai pinigų suma reikalinga, koks grąžinimo tempas būtų patogus ir nesukeltų didesnių finansinių sunkumų ateinančiu metu. Paprastai po kredito gavimo įsipareigojate bent keliems būsimiems mėnesiams – tad skolinkitės atsakingai.“.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.